Міністр агрополітики обговорить експорт зерна з колегами з Польщі, Румунії та Словаччини
- Катерина Середа
-
•
-
9:34, 17 квітня, 2023
Очільник Міністерства аграрної політики та продовольства Микола Сольський анонсував переговори зі своїми колегами з Польщі, Румунії та Словаччини щодо експорту української агропродукції.
За його словами в ефірі телемарафону 16 квітня, переговори з Польщею розпочнуться вже в понеділок. Перше, що він буде обговорювати, це поновлення транзиту через Польщу української агропродукції.
«Вони в принципі не зупинялися, і навіть сьогодні ми якісь речі очікували від них. Тому завтра (17 квітня – ред.) ми зустрічаємось з обіду у Варшаві і всіх будемо інформувати», – зазначив він.
Крім цього, відбудуться переговори з аграрними міністрами Румунії та Словаччини.
Варшава напередодні вирішила заборонити імпорт зерна та іншого продовольства із України, щоб захистити місцевий сільськогосподарський сектор після того, як потік пропозиції знизив ціни в регіоні. Ця заборона набула чинності ввечері 15 квітня.
Міністерство аграрної політики та продовольства України 15 квітня заявило, що польська заборона суперечить існуючим двостороннім угодам щодо експорту, і закликало до переговорів для розв'язання проблеми.
Угорщина, в свою чергу, вирішила посилити контроль за транзитними перевезеннями своєю територією зерна з України, щоб переконатися, що воно дійсно потрапляє до країн призначення, а не залишається на ринках Центральної Європи.
Також, раніше повідомлялося, що румунські фермери влаштували протест проти імпорту українського зерна. Вони блокували рух транспорту і роботу прикордонних контрольно-пропускних пунктів, а також закликали втрутитися Європейську комісію. Люди тримали плакати з написами: «Ми поважали правила ЄС, але ЄС проігнорував нас», «Ви більше не можете тут проходити» та «Стабільність для румунських фермерів».
Нагадаємо, міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь під час розмови з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським пообіцяв зберегти транзит української агропродукції через Угорщину.