• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 1.1°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 1.1° Ясне небо

У Кіма відповіли на звинувачення «Наших грошей» у «мільярдному розпилі»: До реальної ціни додались логістика та складування

Департамент містобудування, архітектури, капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА, коментуючи розслідування видання «Наші гроші», щодо переплати за реконструкцію водогону, заявили, що ціни, вказані в тендері, відповідають дійсності.

Про це стало відомо в ході брифінгу керівництва депаратаменту в понеділок, 16 жовтня, пишуть «НикВести».

В розслідуванні мова йдеться зокрема про тендери на заміну водогону вздовж проспекту Богоявленського, вулиці Молодіжної, проспекту Центрального (до 3 Слобідської та до Малої Морської), вулиці Новозаводської та проспекту Миру, проспекту Героїв України, вулиць Садової та Набережної, а також окремо вулиці Садової.

Найбільше коштів буде витрачено на водопровідні труби. Їх ціни завищені у 2-3 рази порівняно з ринковими, вказує журналіст «Наші гроші» Юрій Ніколов.

Реклама

Заступник директора департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку ОВА Олександр Нефьодов стверджує, що ціни, вказані виданням, ймовірно будуть не актуальні. Крім того, журналісти не врахували суму за логістику будматеріалів.

— Процедура публічних закупівель, яка ведеться, згідно закону про публічні закупівлі, має рівний доступ для учасників з тих пропозицій, які вони подають. В цьому репортажі чи інформації було викладено факти по вартості будівельних матеріалів, які провело видання з інтернету. Ми можемо з інтернету подивитись вільний доступ до прайсів, сайтів, виробників продукції будівельних матеріалів, які на сьогоднішній день будуть не актуальні. Це перше. Якщо ви зателефонуєте по цьому прайсу, вас запитають про виробників будівельних матеріалів, який об'єм, яка передоплата чи по факту післяплата, які терміни, яка якість… У прайсовій ціні слід знати, що вони потребують ще доставки до місця складування – це логістика. Вона складається з двох показників: доставка до місця складування і оптове складування, після нього доставка на будівельний майданчик, складські розходи і так далі. Це додається до реальної ціни, — заявив Олександр Нефьодов.

Чиновник додав, що перед участю у тендерній закупівлі учасник попередньо знайомиться з умовами, обсягами та видами робіт, сам виставляє ціни. Вже після «розкриття» торгів департамент перевіряє та контролює процес.

— Ціна, яку виставляє учасник на тендері, замовник, який виставляє тендер, ми не бачимо. Ми бачимо, тільки ті документи, які він подав, після закриття торгів. Тобто торги закінчились, ми розкриваємось і бачимо, яку він ціну надав. Це його законна дія, він порахував, провів аналіз, моніторинг, виставив свою ціну, і ми її побачили після закриття торгів. Всі документи перевіряються, але після розкриття торгів. Ми не будемо платити за те, що він планує закупити дорого, не відповідаючи нормам внутрішнього ринку Миколаївського регіону. Ми моніторимо, самі беремо такі довідки і визначаємо, законно він дав цю ціну чи незаконно. Я вам скажу так, від тої ціни, що була запропонована аналізом «Наші гроші», вона була набагато нижче на всі матеріали, бо це реально. Я ще раз наголошую, що учасник ставив свої риски у вартість матеріалів — доставка, складування, зарплати і таке інше. На нас подавали скарги і інші учасники торгів, і Держаудитслужба не бачить підстав втому, що ціни великі чи маленькі для відхилення пропозицію учасника. Наголошую, що закупівля буде проводитись по тим цінам, коли будуть виконані роботи, — сказав чиновник.

У відповідь на матеріал журналістів «Наші гроші», представник департаменту заявив, що вони підготовлені і готові надати будь-яку інформацію, яка цікавить ЗМІ.

— Ми готові спілкуватись,  — резюмував чиновник.

Видання, в свою чергу, наводить у матеріалі чітки приклади того, як відбувається переплата на закупках будматеріалів. У приватних розмовах постачальники підтрджували готовність поставити матеріали по вартості, що втричі дешевше від кошторису.

Реагуючи на вказану публікацію, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, заявив, що відзвітує за кожну витрачену копійку, та закликав «не вірити поганим новинам». Про це він сказав у своєму відеозверненні, яке опублікував у Телеграм-каналі.

— Жодної копійки не витрачено… Ми не можемо собі дозволити, щоб тут хтось щось вкрав. Ми будемо моніторити та прозвітуємо про кожну копійку. Не вірте поганим новинам, — сказав Віталій Кім.

Що з водою у Миколаєві?

Російські війська ще у квітні 2022 року зруйнували водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. 

Раніше «НикВести» писали, що вода у кранах миколаївців є небезпечною для споживання, оскільки містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.

Більше інформації про те, чим загрожує містянам вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі – у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».

У березні 2023 року директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко, заявив про можливу загрозу руйнації системи каналізації через вплив солоної води. За його словами за останній рік було водоканал ліквідував понад 1000 витоків, а після запуску подачі солоної води кількість аварій на добу зросла до 10-15 разів. Крім того, бетонні каналізаційні колектори також починають деградувати. 

Європейський інвестиційний банк схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 мільйонів євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.

Раніше повідомлялося, що з державного бюджету збираються виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві. Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у Миколаєві доведеться міняти всю систему водопостачання

Водночас очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім вважає правильним рішення своєї команди щодо постачання водопроводом до міста солоної технічної води з Південного Бугу після того, як у квітні минулого року внаслідок російських обстрілів було пошкоджено водогін з ріки Дніпро. 

У водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою.

Як відомо, пошуки альтернативного джерела водозабору почалися ще влітку минулого року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав лише про декілька кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.

Другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.

19 серпня департамент містобудування, архітектури, капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив торги на реконструкцію 12 ділянок водогону, пошкодженого через солону воду, у різних районах міста на загальну суму в 1 мільярд 348 мільйонів гривень.

Нещодавно очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім анонсував можливе погіршення якості води у кранах миколаївців до кінця 2023 року.

Водночас він вважає, що наразі вода з кранів у Миколаєві, яку містяни вважають технічною, є кращою за якістю «більшості води в Європі».

Реклама

Читайте також: