41% американців вважають, що США занадто підтримують Україну, — соцопитування
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
10:09, 03 листопада, 2023
41% американців вважають, що США роблять забагато для підтримки України, цей показник значно зріс з червня цього року, коли він складав 29%.
Про це свідчать результати опитування американського соціологічного інституту Gallup.
25% американців вважають, що США недостатньо підтримують Україну у боротьбі проти російської агресії. Торік цей показник був на рівні 38%.
Частка тих, хто вважає, що підтримка достатня, зменшився за цей самий проміжок часу з 43% до 33%.
За даними Gallup, у серпні 2022 року більшість американців — 66% — вважали, що США мають підтримати Україну у поверненні її колишньої території, навіть якщо це призведе до тривалого конфлікту. Ця думка дещо послабшала, оскільки зараз 54% американців дотримуються такої точки зору.
43% виступають за те, щоб США намагалися допомогти швидко завершити війну, навіть якщо це означатиме, що Україна поступиться своєю територією Росії.
Соціологи також звертають увагу на зростання скепсису Республіканської партії щодо допомоги Україні — 62% республіканців частіше вважають, що США роблять занадто багато, тоді як у серпні 2022 року такої думки дотримувались 43%. Серед демократів частка скептиків зросла незначно — з 9% до 14%.
Відповідаючи на питання, чи мають США підтримувати Україну фінансово стільки, скільки Україні буде потрібно, без фінансових обмежень, 37% респондентів Gallup відповіли позитивно. Водночас цифри відрізняються, залежно від політичних вподобань. Так, із твердженням погодились 14% республіканців, 35% — незалежних респондентів, і 65% демократів.
Серед всіх опитаних Gallup, 20% вважає, що Україна перемагає у війні, 14% вважають, що перемагає Росія, а 64% вважають, що не перемагає жодна зі сторін.
Результати цього опитування Gallup засновані на самостійних веб-опитуваннях, проведених 4-16 жовтня 2023 року, з випадковою вибіркою з 2707 дорослих віком від 18 років та старших, які є членами групи Gallup. Gallup використовує методи випадкової вибірки, що ґрунтуються на ймовірності, для набору членів своєї групи.
Геллап зважив отримані зразки, щоб виправити їх на відсутність відповіді. Коригування без відповіді було зроблено шляхом коригування вибірки відповідно до національних демографічних даних за статтю, віком, расою, іспаномовною етнічною приналежністю, освітою та регіоном. Демографічні цілі зважування були засновані на останніх даних поточного обстеження населення США у віці 18 років і старше.
Для результатів, що ґрунтуються на вибірці дорослих американців, похибка вибірки становить ±2 відсоткові пункти при рівні довіри 95%.
На додаток до помилок вибірки, формулювання питань та практичні труднощі під час проведення опитувань можуть призвести до помилок чи упередженості у висновках опитувань громадської думки.
Як відомо, станом на серпень 2023 року Сполучені Штати надали Україні допомогу на загальну суму понад 60 мільярдів доларів, що є значно більше, ніж отримали у 2022-2023 роках будь-які інші союзники США.
Останні новини про: США