Після отримання сертифікату «єВідновлення», мешканці сіл Миколаївщини купують житло у містах
- Марія Хаміцевич
-
•
-
10:28, 18 грудня, 2024
Мешканці сільських районів Миколаївщини, які отримують компенсацію за зруйновані будинки за програмою «єВідновлення», дедалі частіше залишають свої села та переїжджають у міста або інші регіони.
Про це повідомив голова Баштанської районної військової адміністрації Владислав Дмитрів, пише «Укрінформ».
За його словами, вартість компенсаційного сертифіката за зруйноване житло сьогодні становить від одного до двох мільйонів гривень. Такої суми достатньо, щоб придбати квартиру в обласному центрі або невеликому містечку.
— Нещодавно ми відвідали село Широке Баштанського району. За зруйновані будинки там мешканцям видають сертифікати на 1,1-1,2 мільйона гривень. Після отримання грошей люди просто виїжджають із села, — зазначив Владислав Дмитрів.
Водночас існує серйозна проблема з документами на право власності. Багато людей проживали в будинках десятиліттями, але офіційних документів не мають. Це суттєво ускладнює або робить неможливим отримання компенсації.
Слід зазначити, що станом на 17 грудня 300 мешканців Баштанського району подали заявки на компенсацію. Комісія розглянула 270 заяв і задовольнила 202 з них. Загалом сформували 284 сертифікати на суму 248 мільйонів гривень. Кількість сертифікатів перевищує кількість заяв, оскільки на один будинок іноді припадає кілька власників.
Баштанський район Миколаївщини об'єднує 279 населених пунктів, у яких до війни мешкало 138 тисяч людей. У перший рік повномасштабного вторгнення на території району відбувалися інтенсивні бойові дії, частина території була тимчасово окупована.
Як працює «єВідновлення» на Миколаївщині
Від 10 травня 2023 року в Україні діє програма компенсації за пошкоджене житло «єВідновлення».
Слід зазначити, що українці, які через війну втратили житло, зможуть використати житловий сертифікат «єВідновлення», щоб сплатити перший внесок за іпотеку за програмою «єОселя».
Миколаївська область увійшла в п'ятірку регіонів, що є лідерами за кількістю отриманих компенсацій за пошкоджене майно у межах програми «єВідновлення».
Так, протягом минулого року жителям Миколаївської області, чиє майно було пошкоджено внаслідок російської агресії, виплатили 140 мільйонів гривень в рамках програми.
Як відомо, з 1 січня 2024 року українці, які зробили ремонт пошкодженого житла внаслідок російської агресії за власний кошт, можуть також претендувати на виплату компенсації.
У вересні 2023 року миколаївець, засуджений за колабораціонізм, подав заявку на компенсацію пошкодженого російським обстрілом майна за програмою «єВідновлення». Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич зауважив, що колаборант не отримає грошей від держави.
Також Миколаївщина увійшла у п'ятірку областей-лідерів, де заявок за програмою «єВідновлення» подали найбільше. Однак область має найменші показники розгляду цих заявок. Тому Міністерство відновлення закликало миколаївські комісії пришвидшити їх опрацювання: «Від цього залежить можливість власників в найкоротші терміни отримати допомогу для відновлення житла до осінньо-зимових холодів».
А в січні цього року перший житель Миколаєва придбав квартиру за житловим сертифікатом «єВідновлення».
Станом на грудень 2024 року миколаївці подали 3 тисячі 666 заяв щодо пошкодженого майна за програмою «єВідновлення».
Останні новини про: Відбудова