У водоканалі Миколаєва пояснили погіршення якості води в кранах та розповіли, коли це закінчиться
- Юлія Ткач
-
•
-
15:50, 15 березня, 2024
Оновлено о 16:14: додано коментар депутата Федора Панченка.
У комунальному підприємстві «Миколаївводоканал» пояснили погіршення якості води в кранах «техногенними та природніми факторами».
Відповідний допис підприємство опублікувало на фейсбук-сторінці.
«Деякий час тому керівництво ОВА та міста анонсувало інформацію про незначне погіршення якості води, підвищений вміст солі чи неприємний запах. Жителі міста вже почали помічати зміни — їх, на жаль, зумовлюють природні та техногенні фактори», — йдеться у повідомленні.
Там зазначили, що така ситуація триватиме орієнтовно до першої половини квітня.
Наразі водоканал у співпраці з містом, областю, державою та міжнародними партнерами працює над вирішенням проблеми водопостачання, зазначили там.
«Ми вже маємо напрацьовані проекти відновлення подачі якісної води жителям міста. У таких складних питаннях немає простих і швидких рішень, але роботи у цьому напрямку вже тривають», — додали у водоканалі.
Підприємство зазначає, що наразі вода в водомережі міста не питна, але її можна використовувати в господарчих та побутових цілях.
Депутат Миколаївської міської ради Федір Панченко у коментарях до допису «НикВести» пояснив, що підприємства, які знаходяться вище за течією місця забору води для Миколаєва, скинули в річку воду зі своїх відстійників.
«Говорячи простими словами, підприємства вище за течією скинули в річку воду зі своїх відстійників», — написав він.
Як повідомлялося, станом на березень 2024 року у кранах жителів Миколаєва спостерігається погіршення якості води — вона стала більш солоною та має жовтіший звичного колір.
Що з водою у Миколаєві?
Російські війська ще у квітні 2022 року зруйнували водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. Попри постійні обстріли його намагалися відновити працівники «Миколаївводоканалу», однак безуспішно.
Того ж року «НикВести» зʼясували, наскільки вода у кранах миколаївці є небезпечною для споживання. Виявилося, що вона містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.
Більше інформації про те, чим загрожує миколаївцям вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі — ми виклали у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».
У березні 2023 року директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко, заявив про можливу загрозу руйнації системи каналізації через вплив солоної води. За його словами за останній рік водоканал ліквідував понад 1000 витоків, а після запуску подачі солоної води кількість аварій на добу зросла до 10-15 разів.
Європейський інвестиційний банк схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 мільйонів євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві за Програмою розвитку муніципальної інфраструктури України.
До цього з державного бюджету планували виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві.Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у місті доведеться міняти всю систему водопостачання, пояснював директор водоканалу Борис Дуденко.
Водночас очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім вважає правильним рішення своєї команди про постачання місту «технічної» води з Південного Бугу після пошкодження водогону.
Наразі у водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою. Ці пошуки почалися ще влітку 2022 року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав про варіанти, звідки брати необхідну кількість води для заповнення системи водопостачання міста та її цілодобової роботи.
- перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва;
- другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.
Вже у серпні 2023 року департамент капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив тендер на реконструкцію 12 ділянок пошкодженого солоною водою водогону у різних районах міста на загальну суму — 1 мільярд 348 мільйонів гривень.
У вересні 2023 року очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім анонсував можливе погіршення якості води у кранах миколаївців. Водночас він вважає, що наразі вода з кранів миколаївців є кращою за якістю «більшості води в Європі».
Наразі ж питанням відновлення подачі питної води до Миколаєва наразі займається особисто президент Володимир Зеленський.
У Берліні, 19 лютого, Східний комітет німецької економіки підписав Меморандум про взаєморозуміння з Миколаївським водним хабом.
Останні новини про: Вода у Миколаєві