У Софії Київській презентували державну програму з популяризації української мови
- Юлія Ткач
-
•
-
21:01, 25 жовтня, 2023
Напередодні Дня української писемності та мови у Софії Київській МКІП презентувало державну програму з популяризації української мови.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
— Сьогодні ми презентуємо державну цільову програму всебічного розвитку та функціонування української мови, що триватиме до 2030 року. Вона включає не тільки ліквідацію викликів сьогодення, але й впровадження сталих процесів укріплення державної мови на всій території України та за кордоном, — сказав тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Він зазначив, що у програмі виокремлено три ключові напрямки для популяризації державної мови в Україні. Зокрема, говорячи про публічну галузь, Карандєєв зауважив, що державні службовці та працівники органів місцевого самоврядування вже перейшли на українську мову в діловодстві та спілкуванні, українська мова також утвердилася у документообігу, «водночас ми пред’являємо вимоги щодо високого рівня володіння державною мовою». За його словами, інструментом у вдосконаленні володіння українською є запровадження державою відповідних мовних курсів.
Другим аспектом програми є приватна галузь, включно з популяризацією української мови у середовищі «родинного та дружнього спілкування». Карандєєв зазначив, що для просування в цьому напрямку необхідно наповнити культурний простір національним українськомовним продуктом, зокрема фільмами та книгами.
— Коли відбувається споживання українськомовного продукту, його обговорення також природно відбуватиметься українською. Сподіваємося, що до завершення програми основною мовою спілкування для 80% родин стане українська, — зауважив тимчасово виконуючий обов'язки глави МКІП.
Третім напрямком програми є популяризація української мови у середовищі бізнесу. Ростислав Карандєєв зазначив, що одним із завдань держави є розробка термінології та створення відповідних словників для бізнесу.
— Якщо людина прагне підвищити свій рівень володіння українською мовою, наприклад, у системі бізнесу та професійної діяльності, то ми маємо створити умови для роботодавця — виготовити необхідні словники, розробити термінологію, — сказав він.
Своєю чергою уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь додав, що важливо забезпечити розвиток української мови в освітянському середовищі, «щоб молодь, яка завтра відновлюватиме Україну, вільно володіла мовою, зналися на літературі та історії».
Також у межах заходу відбувся круглий стіл «Функціонування української мови як державної: проблеми імплементації та удосконалення законодавства» за участі представників МКІП, депутатів та громадськості.
Нагадаємо, нещодавно Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до мовників загальнонаціональних телевізійних каналів з проханням розглянути можливість достроково припинити практику двомовності в ефірах.
Останні новини про: Мовний закон