У Єревані почалися сутички під будівлею уряду
- Юлія Ткач
-
•
-
21:15, 19 вересня, 2023
У Єревані 19 вересня проходить протест під будівлею уряду Вірменії у зв’язку з «антитерористичною операцією» Баку проти Карабаху переріс у сутички.
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пряму трансляцію місцевих ЗМІ з місця подій.
Під урядовою будівлею, де зібралися тисячі протестувальників з вимогою відставки уряду за «зраду», спалахнули сутички з поліцією.
Люди намагаються прорватися до будівлі і кидаються камінням, розбите одне вікно.
Правоохоронці почали застосовувати силу. У Слідчому комітеті заявили, що відкрили кримінальні провадження у зв’язку із закликами до масових заворушень.
Протест зібрався також під посольством Росії — вірмени вимагають від Москви втрутитися у ситуацію. Під посольством теж почалися сутички з поліцією.
Як відомо, 19 вересня Азербайджан заявив про початок «локальних антитерористичних заходів» у невизнаному Нагірному Карабаху, який вважається міжнародно визнаною частиною Азербайджану. Це відбулося після звинувачень Вірменії «в організації теракту та загибелі військових».
Нагадаємо, що 27 вересня 2020 року Азербайджан розпочав повітряну та ракетну атаку у напрямку Нагірного Карабаху, поклавши відповідальність за початок бойових дій на збройні сили Вірменії. Азербайджан у конфлікті підтримала Туреччина, яка направила до зони бойових дій сирійських найманців, про що неодноразово повідомлялося у західних засобах масової інформації. Сам Ердоган цю інформацію заперечував. Загострення перейшло у стадію війни, яка протривала 44 дні. Відповідно до заяви про припинення вогню від 9—10 листопада 2020 року, Азербайджан отримав під контроль 40% території, включаючи місто Шуша (Шуші), зробивши невизнану Нагірно-Карабахську Республіку (Арцах) анклавом. Згідно з договором, Баку відійшли Агдамський, Кельбаджарський та Лачинський райони.
Глава уряду Вірменії Нікол Пашинян заявив, що погодився на перемир'я з Азербайджаном у Нагірному Карабаху, щоб уникнути загибелі тисяч вірменських військових. Після чого в Єревані звинуватили Пашиняна у зраді, закликаючи його залишити посаду.
Однак парламент Вірменії не зміг проголосувати питання про відставку прем'єр-міністра Нікола Пашиняна через відсутність кворуму для проведення засідання.
У серпні 2022 року повідомлялось, що у конфлікті за регіон Нагірного Карабаху між Вірменією та Азербайджаном новий етап загострення.
У вересні 2022 року сторони звинуватили одне одного в провокаціях та обстрілах.
Останні новини про: Вірменія