• вівторок

    5 листопада, 2024

  • 0.8°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 5 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 0.8° Ясне небо

Нардеп Копитін: Держава має зробити все для пошуку зниклих безвісти

Народний депутат від Миколаєва Ігор Копитін, фото зі сторінки парламентаря у ФейсукНародний депутат від Миколаєва Ігор Копитін, фото зі сторінки парламентаря у Фейсук

Держава має використати усі можливі важелі для пошуку та повернення осіб, що зникли безвісти, заявив народний депутат України від Миколаєва, член парламентського комітету з національної безпеки Ігор Копитін.

Так він прокоментував ухвалене у вівторок, 20 серпня, рішення Верховної Ради, яким  повноваження з утворення пошукових груп із пошуку зниклих безвісти поклали на Генеральний штаб Збройних сил України.

За відповідний законопроєкт №11093 про внесення змін до статті 11 закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» проголосували в цілому 295 народних депутатів. Відповідно до законопроєкту Генштаб ЗСУ утворює пошукові групи за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. До повноважень Генштабу ЗСУ також входять визначення персонального складу пошукових груп і порядку проведення пошукових робіт.

Реклама

Крім цього, Координаційний штаб може організовувати та вести переговори з гуманітарними місіями, громадськими об'єднаннями та фізичними особами, які провадять діяльність та/або перебувають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях, Криму та Севастополі, інших тимчасово окупованих територіях для розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

«Це те, про що ми говорили, зокрема, на Комітеті з нацбезпеки під час зустрічі з родинами військовополонених. Держава має використовувати всі можливі важелі для пошуку та повернення таких осіб. Адже у статусі зниклих безвісти можуть перебувати й ті, хто фактично знаходяться в полоні. Повернення ж останків загиблих воїнів надає родинам правові підстави для отримання матеріальної допомоги», — написав Ігор Копитін на своїй Фейсбук-сторінці.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроєкт врегулює діяльність держорганів у частині пошукових робіт, повноважень щодо здійснення репатріації тіл (останків) та здійснення переговорів з гуманітарними місіями, громадськими організаціями та людьми з окупованих територій для розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Раніше народний депутат України Ігор Копитін заявив, що в Україні не будуть мобілізовувати обмежено придатних чоловіків до 25 років.

Відповідно до Закону України «Про медіа» та Закону України «Про рекламу» цей матеріал був опублікований або на правах реклами, або в партнерстві офіційного органу державної влади, муніципальної інституції, громадської організації тощо, або їх посередника з ПП “НикВести Продакшн”, яке керує онлайн-медіа “НикВести”. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю автора в особі Пресслужба народного депутата Ігоря Копитіна.

Реклама

Читайте також: