В Миколаєві діє регіональний координаційний штаб з питань зниклих безвісти
- Олена Козубовська
-
•
-
17:22, 01 березня, 2023
Родини зниклих на війні миколаївців можуть звернутися за безоплатною юридичною та психологічною допомогою до Миколаївського регіонального штабу з питань зниклих безвісти в особливих умовах.
Про це у середу, 1 березня, під час брифінгу повідомив регіональний координатор штабу Віктор Мойсеєв, повідомляє кореспондент «НикВести».
Такі координаційні штаби було створено майже у всіх областях України з метою допомоги рідним у пошуку зниклого. За словами Віктора Мойсеєва, таких випадків сьогодні дуже багато, однак сім’ї просто не знають, до кого можуть звернутися зі своєю проблемою.
— Штаб працює з 23 серпня 2022 року. Багато зниклих безвісти, родини яких не знають, куди звертатись. Тому такі штаби було створено для того, щоб в кожній області людина могла звернутися й отримати консультацію, юридичне оформлення пошуку і повний супровід до моменту, коли зниклого буде знайдено, – повідомив Віктор Мойсеєв.
Психолог штабу Олеся Ольшевська розповіла журналістам, як відбувається процедура оформлення заяв та подальшого пошуку людей. Штаб допомагає рідним оформити необхідні документи та зафіксувати зниклого в необхідних інстанціях.
— Спочатку ми з’ясовуємо дату зникнення людини, після чого фіксуємо зниклого у всіх необхідних інстанціях. Ми повідомляємо, куди необхідно звернутися та які потрібні документи. Я надсилаю людям анкету, її можна заповнювати в електронному вигляді, від руки та навіть по телефону, якщо у людини немає іншої можливості. Ми робимо все можливе для того, щоб сім’я подала заявку, будь-яким способом. Коли я маю необхідну інформацію та подану заявку, я направляю її на головний штаб нашого офісу уповноваженого з питань безвісти зниклих. Після чого вся інформація вноситься в головну базу уповноваженого Олега Котенка, а потім вже керівництво нашого офісу займається подальшим пошуком людей, - розказала Олеся Ольшевська.
Окрім юридичної допомоги, штаб з питань зниклих безвісти надає потерпілим родинам психологічні послуги.
— Наші родини, вони чекають військових додому такими, якими вони були раніше. Якщо людина прийшла з полону, це буде нове знайомство. І наша задача зараз – навчати родини якоїсь мінімальної інформації, як поводитися, – наголосив Віктор Мойсєєв.
За його словами, станом на грудень по Україні вдалось встановити місцезнаходження або зафіксувати смерть близько шести тисяч осіб. Це і військові, і цивільні, які могли потрапити в полон або бути вбитими в регіонах активних бойових дій.
— В нашій компетенції пошук як живих, так і загиблих. Якщо брати статистику за грудень, то з серпня було знайдено 6 тисяч зниклих безвісти. З них близько 70% живих, що були в полоні, а інші 30% - це загиблі, - зазначив Віктор Мойсеєв.
Гаряча лінія Миколаївського регіонального координаційного штабу з питань безвісти зниклих працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00 за номером: 0958843641.
Нагадаємо, в Миколаївській області з листопада 2022 року працює регіональне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, основне завдання якого — дати можливість близьким та родичам зниклих та полонених військовослужбовців, які перебувають у Миколаївській, Одеській, Херсонській областях не їхати за допомогою та консультаціями до столиці.