• субота

    28 вересня, 2024

  • 20.3°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 28 вересня , 2024 вересня

  • Миколаїв • 20.3° Ясне небо

Погіршення психологічного стану, відсутність мотивації та пропуски: аналіз «освітніх втрат» школярів Миколаївщини

Понад 300 учнів з 13-ти навчальних закладів Миколаївської області взяли участь у загальноукраїнському дослідженні якості освіти в умовах воєнного стану. Більшість учнів шостих і восьмих класів виконали тести з математики та української мови на «середньому» рівні.

Про це розповіла начальниця Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області Тетяна Голубченко, повідомляє «Суспільне».

Тестування відбулось у травні 2023 року. Результати оприлюднили на початку нового навчального року.

За словами Тетяни Голубченко, якість знань учнів визначали за чотирирівневою шкалою — початковий, середній, достатній і високий рівні. Переважно діти здобули від 16 до 50 балів.

— Ми виявили декілька «освітніх втрат». По-перше, обмежений доступ до освітнього процесу. По-друге, втрати у навчальному часі, тобто є пропущені заняття. По-третє, погіршення психологічного стану, втрата мотивації у всіх учасників освітнього процесу: учнів, педагогів, керівників закладів, батьків. По-четверте, зниження успішності учнів. Цифри неоптимістичні, але для того і дослідження, щоб розуміли, що надалі робити й працювати в новому навчальному році продуктивно, — розповіла Тетяна Голубченко.

Згідно з результатами дослідження, 30% учнів в Україні не мали постійного доступу до освітнього процесу в умовах війни. На півдні та на Миколаївщині — 40%. Одна з основних причин — матеріально-технічне забезпечення. Лише половина з опитаних учнів має комп'ютер, ноутбук, планшет. 74% використовують для навчання смартфон, 23% батьків учнів базової та старшої школи зазначили, що дитина має один гаджет, що ділить з іншими членами сім'ї.

— Не кожен учень забезпечений інформаційно-комунікаційними засобами. Потім визначена недостатня гнучкість в організації освітнього процесу. 25% закладів у Миколаївській області не змінювали розклад занять. Це залежить від рішень керівників і педколективів. Календарно-тематичний план, за яким викладають свій предмет педагоги, в умовах війни має бути мобільним. Але 62% вчителів в області не адаптували, не змінювали плани, — повідомила Тетяна Голубченко.

Раніше міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів, що у сільських регіонах знизився рівень знань школярів внаслідок онлайн-навчання під час пандемії COVID-19 та повномасштабної війни.

Читайте також: