«НСЗУ не своєчасно дала договори», — Дем’янов пояснив затримку зарплат медикам ЛШМД, але наголошує, що проблему вирішено
-
- Юлія Бойченко
-
•
-
12:19, 25 лютого, 2025
Затримка з виплатою заробітної плати медичним працівникам лікарні швидкої медичної допомоги у Миколаєві на початку 2025 році виникла через невчасно укладені договори з Національною службою здоров'я України. Однак наразі кошти працівникам лікарні вже виплатили.
Про це у коментарі «МикВісті» повідомив головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Дем’янов.
Як відомо, заступник начальника міського управління охорони здоров'я Микола Бережник повідомив про заборгованість по зарплатах медпрацівникам пологового будинку №3 та ЛШМД. Однак Олександр Дем’янов повідомив, що лікарня швидкої медичної допомоги вже не має заборгованості.
— Немає такої заборгованості. У нас була заборгованість у січні, коли були невиплати з НСЗУ. Адже ми отримали договори лише в середині лютого. Але ці договори мають бути вже наприкінці року, для того, щоб ми могли входити у новий рік з новим договором. Але так з 2019 року продовжується щорічно.
Дійсно, у нас не було таких надлишків, щоб ми залишили після 2024 року на цей рік. Ми все людям виплатили. Але з тієї причини, що НСЗУ не своєчасно дала нам договори, у нас була затримка заробітної плати. Але зараз ми отримали вже і за січень, і за лютий, і достатню кількість грошей, щоб і заробітну плату виплатити, і закупити медикаменти та харчування, — розповів Олександр Дем’янов.
На уточнююче питання журналіста, чи виплатили заборгованість з заробітної плати медичним працівникам за січень головний лікар відповів, що частково.
— Частину вже виплатили. Але ми ж не один раз виплачуємо. У нас є аванс, а є зарплатня. Зарплата у нас 28-го, а аванс був як завжди. Тобто ми зараз йдемо в плановому робочому порядку. А затримка не була пов'язана з лікарнею чи адміністративними діями, — пояснив Олександр Дем’янов.
Скорочення штату поліклінік Миколаєва
Про ідею скоротити центри первинної медичної допомоги стало відомо ще на початку червня 2024 року. За розпорядженням міського голови Олександра Сєнкевича створили робочу групу для аудиту їх економічної ефективності.
Туди увійшли депутати Сергій Карцев, Олена Кісельова, Олена Кузьміна, Олександр Медвєдєв, Ганна Норд, Ганна Ременнікова, Єлизавета Тріщанович, віце-мер Анатолій Петров, радник мера Іван Сміренський, начальниця управління міськздоровʼя Ірина Шамрай, директорка департаменту фінансів Віра Святелик, в.о. начальника управління комунального майна міськради Тетяна Димитрова, директор юрдепартаменту Євген Юзвак.
Керівниця міського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай у коментарі «МикВісті» повідомила, що реорганізувати сім центрів первинної медико-санітарної допомоги у Миколаєві планують за дорученням Національної служби здоров'я та Міністерства охорони здоров'я.
Однак в НСЗУ «МикВісті» повідомили, що не давали рекомендацій з «оптимізації» поліклінік, а в МОЗ запевнили, що ця ідея — це місцева ініціатива, а не рекомендація.
Загалом центри планують скоротити до двох або чотирьох закладів. Це, за словами Ірини Шамрай, дозволить економити міському бюджету до 27 мільйонів гривень на рік.
Пізніше мер Миколаєва у відеозверненні до містян пояснив, що скорочення не стосуватимуться лікарів, звільнять адміністративний персонал.
Водночас депутат Миколаївської міської ради Микола Капацина вважає, що пропозиція управління охорони здоровʼя щодо скорочення центрів первинної медико-санітарної допомоги зумовлена необхідністю економії бюджетних коштів.
Протилежної думки його колега — депутат Миколаївської міської ради, обрана від партії «Європейська солідарність», Олена Кісельова. Вона закликала мера Олександра Сенкевича відмовитися від реорганізації семи центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Депутат Миколаївської міської ради Артем Ільюк також розкритикував ідею скорочення семи центрів первинної медико-санітарної допомоги до двох або чотирьох, яку мотивують необхідністю економії бюджетних коштів.
Не підтримує ідею оптимізації і голова фракції «Слуга народу» в Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська. При цьому депутат та член робочої групи з оптимізації Сергій Кантор від коментарів відмовився. Він вважає некоректним коментувати дану ситуацію, поки робоча група не завершила свій аналіз.
А радник Миколаївського міського голови Іван Сміренський підтримав оптимізацію центрів первинної медико-санітарної допомоги. Він заявив, що злиття або укрупнення ряду установ в одну юридичну особу є загальносвітовою практикою.
Згодом секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько заявив, що скорочення кількості Центрів первинної медико-санітарної допомоги відбудеться вже наступного 2025 року.
Останні новини про: Медицина