• вівторок

    8 жовтня, 2024

  • 17.6°
    Переважно ясно

    Миколаїв

  • 8 жовтня , 2024 жовтня

  • Миколаїв • 17.6° Переважно ясно

Кабмін затвердив дати початку і завершення майбутнього навчального року у школах

Свято Першого дзвоника в одній зі шкіл Миколаєва, архівне фотоСвято Першого дзвоника в одній зі шкіл Миколаєва, архівне фото «НикВести»

У вівторок, 23 липня, Кабінет міністрів України затвердив дати початку і завершення майбутнього 2024-2025 навчального року у школах.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«Обласним адміністраціям доручено забезпечити організацію процесу залежно від безпекової ситуації на тій чи іншій території», — сказав він.

Згідно з постановою уряду, навчальний рік у школах:

  • розпочнеться у понеділок, 2 вересня;
  • завершиться 30 червня 2025 року.

Нагадаємо, що через складну ситуацію з електроенергією у Львові вирішили розпочати навчальний рік для школярів з 19 серпня. В той же час  освітній омбудсмен Сергій Горбачов вказав, що на даний момент немає правових підстав для початку нового навчального року раніше ніж 1 вересня.

Після чого, мер Львова Андрій Садовий заявив, що вважає неправильним обґрунтування освітнього омбудсмена Сергія Горбачова про те, що громади  не можуть почати навчальний рік раніше ніж 1 вересня. Він порадив йому дослухатися до думки керівництва на місцях.

Зазначимо, що у червні 2022 року Верховна Рада внесла зміни до закону, які передбачають, що під час воєнного стану тривалість навчального року, а також дати його початку та закінчення визначаються Кабінетом Міністрів.

Що з навчанням дітей в Миколаєві?

Школярі Миколаєва з початку повномасштабного вторгнення РФ навчаються в онлайн-форматі. Хоча влада наразі за сприяння донорів та держави активно облаштовує укриття в навчальних закладах, що іноді викликає у містян обурення.

Відмова від виходу дітей в школи є запорукою їх особистої безпеки, адже Миколаїв досі знаходиться в зоні можливого ураження балістикою з боку російських військових, каже мер Олександр Сєнкевич. При цьому, він наголошує на важливості підготовки укриттів і відновлення навчання в школах, коли ЗСУ посунуть лінію фронту.

Раніше очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім пояснив, чому школи Миколаєва досі працюють онлайн: заклади освіти — цілі для російської армії, оскільки на початку повномасштабної війни у них, як правило, розміщувалися військові.

Варто зазначити, що раніше у відповідь на інформаційний запит «НикВести» щодо критеріїв, яким мають відповідати заклади освіти Миколаєва для відновлення очної роботи у 2023-2024 навчальному році, управління освіти міста повідомило: школи працюватимуть відповідно до рекомендацій ДСНС та Санітарного регламенту, затвердженого Міністерством охорони здоров’я. Перший — наявність укриття, і другий — питна вода у школі.

В планах влади протягом наступних кількох років облаштувати 54 укриття у дитячих садочках, школах та ліцеях Миколаєва.

Загалом цьогоріч у школах Миколаєва фіксували відтік учнів. Порівняно з минулим навчальним роком, кількість школярів зменшилася на 3 тисячі 300 осіб.

Литва планує побудувати у Миколаївській області школу-укриття до кінця 2024 року. Подібні підземні заклади мають зʼявитись ще у 5 регіонах України.

Станом на лютий 2024 року укриття облаштували у 31% шкіл Миколаєва. Це 21 заклад загальної середньої освіти: 10 ліцеїв та 11 гімназій.

Де на Миколаївщині є очна освіта?

У Миколаївській області працювати офлайн дозволили 57 навчальним закладам. У більшості це школи Вознесенського та Первомайського районів. Крім того, 94 шкіл працюють змішано, тобто діти вчаться офлайн за певною черговістю, наприклад, тиждень через тиждень. Ще 277 закладів освіти працюють онлайн.

Також навчальний процес офлайн вдалось організувати у прифронтовому Очакові, який досі знаходиться в зоні ураження ворожого РСЗВ. Там діє змішана форма навчання.

Згідно з моніторингом Управління освіти Миколаївської міської ради, 65% школярів бажають навчатися очно.

Читайте також: