• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 8.6°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 8.6° Похмуро

Миколаївський корабел, який брав участь у будівництві крейсерів, які зараз воюють проти України: «Не думав, що вони стрілятимуть по нас»

Юрій Кахутенко, який відійшов на пенсію понад десять років тому, раніше будував найбільші військові кораблі Радянського Союзу. Частина з них тепер беруть участь у війні проти України, запускаючи ракети з української інфраструктури.

Про це пише французька газета «Le Monde».

Юрій Кахутенко більшу частину свого життя пропрацював механіком на найбільшій верфі України, Чорноморському суднобудівному заводі, з якої сходили найбільші кораблі радянського флоту.

— Я ніколи не думав, що ці кораблі стрілятимуть у нас, — емоційно додає пенсіонер.

Війну він планує перечекати разом із дружиною у передмісті Одеси, «очікуючи повернення спокою».

З горнила Чорноморського суднобудівного заводу зійшли всі крейсери СРСР.

Ракетний крейсер «Москва"

Так, ракетний крейсер «Москва», який несе завдання флагмана Чорноморського флоту РФ, який стріляв по захисниках острова Зміїний, з'явився на світ завдяки зусиллям миколаївських суднобудівників із Миколаївського суднобудівного заводу (стара назва — завод ім. 61 комунара).

Ракетний крейсер «Варяг»
Ракетний крейсер «Маршал Устинов»

Ще два ракетні крейсери РФ («Варяг» і «Маршал Устинов»), які зараз базуються в Середземному морі, також були сконструйовані та зібрані на потужностях миколаївського заводу.

Яка ситуація в Україні?

Вночі 24 лютого президент РФ Володимир Путін заявив про початок "спеціальної військової операції" проти України. У низці українських міст пролунали вибухи – російські війська порушили український держкордон. В Україні запровадили військовий стан.

Наразі НАТО відмовляється закрити небо над Україною, щоб запобігти бомбардуванню російською авіацією українських міст. В Альянсі вважають, що так вони вступлять у конфлікт із РФ. Водночас, таку позицію критикує президент Володимир Зеленський.

Реклама

Вже відбулося три етапи переговорів української та російської делегацій щодо кроків щодо досягнення миру. Хоча про потрібні Україні результати сторони не домовилися, вони дійшли спільного рішення щодо організації гуманітарних коридорів. Однак окупанти порушили ці домовленості, продовживши обстріл по житловій інфраструктурі Волновахи та Маріуполя.

У Генштабі повідомили про втрати російських окупантів з 24 лютого по 14 березня:

  • особового складу: понад 12 000 осіб,
  • танків – 389 одиниці,
  • бойових броньованих машин – 1249 одиниць,
  • артилерійських систем – 150 одиниць,
  • РСЗВ – 64 одиниці,
  • кошти ППО – 34 одиниці,
  • літаків – 77 одиниць, вертольотів – 90 одиниць
  • автомобільної техніки – 617 одиниць,
  • 3 корабля/катери,
  • 60 цистерн з ПММ,
  • 8 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Що російські військові обстріляли вночі з 13 на 14 березня:

Київ: потрапили в 9-поверхівку на Оболоні (зараз відомо про двох загиблих) та завод «Антонов». До заводу потрапило три ракети, за попередньою інформацією, жертв немає

Житомирщина: вдарили по адмінбудівлях у смт. Положення – знищено 7 будівель, постраждали 4 особи, продовжуються пошуки

Рівненщина: ранковим ударом пошкоджено телевежу та адмінприміщення

Сумщина: бомбили житловий сектор Охтирки – щонайменше 3 людей загинули

Чернігівщина: обстріляли університет «Чернігівська політехніка» «Ураганами» обстріляли Ніжин без втрат.

Що у Миколаєві?

25 лютого окупанти обстріляли військову інфраструктуру та житлові будинки Миколаєва. Окупант зайшов у місто, проте українським захисникам вдалося відбити атаку. Після чого Миколаїв зайняв оборону.

З початку війни українські військові практично щодня відбивають атаки російських окупантів. Вони ліквідують колони ворожої техніки, збивають російські літаки та беруть у полон окупантів. Російські окупанти намагалися взяти Снігурівку, Вознесенськ, Баштанку, проте безуспішно.

5 березня окупанти обстріляли Радсад із «Градів», а ввечері вдарили по Миколаєву із «Смерчів». Мер Олександр Сенкевич розповів про втрати: за день поранених серед військових – 14 осіб, цивільних – 16. Загинуло 2 військових та 1 цивільний.

На сьогоднішній день російські війська знаходяться на території Херсонської області та стріляють «Градами» та «Смерчами» по Миколаєву. О 05:00 7 березня миколаївці прокинулися від звуків російського обстрілу. Ворог цілився у житлові будинки міста. У ДСНС повідомили про 5 пожеж у житловому секторі та на державному підприємстві «Зоря»-«Машпроект».

8 березня голова обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що російські війська збирають сили та прямують до Миколаєва. За його відомостями, першочерговим завданням окупантів є взяти Миколаїв у кільце і заблокувати дороги до нього.

Увечері 9 березня росіяни розпочали обстріл Миколаєва з півночі та північно-східного напрямку – з боку Кропивницького.

У Миколаїв прийшло підкріплення Збройних сил України, яке було реалізовано до низки успішних атак за позиціями російських військ 10 березня. Військовий губернатор описав це так: «Надавали їм щей гарненько вдень і вночі. У Миколаївській області та трохи на Херсонщині. Все горить, все палає, солдати біжать».

Увечері 11 березня росіяни безладно обстріляли Миколаїв, нікуди не цілячись. За попередньою інформацією внаслідок ракетного обстрілу вогнем охоплено: кафе, частий автомобіль, кілька багатоповерхівок, котельня, стоянка, є випадки влучення осколків від касетних снарядів до квартир, а також поранення серед мирних жителів. Інформації про жертв немає. Обстріл продовжився і рано вранці 12 березня. На спецлінію «101» надійшло понад 600 повідомлень про вибухонебезпечні предмети, які виявляють мешканці Миколаївської області після обстрілу.

13 березня вранці росіяни розбомбили державне підприємство «Зоря»-"Машпроект». Крім того, внаслідок ще одного обстрілу до мікрорайону Соляні загинуло 9 людей. Також відомо про 1 загиблого у Баштанку.

Близько 06:00 ранку 14 березня військово-повітряні сили Російської Федерації завдали авіаудару по невеликому райцентру в Миколаївській області — місту Снігурівка.

Реклама

Читайте також: