• понеділок

    23 грудня, 2024

  • 2.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 23 грудня , 2024 понеділок

  • Миколаїв • 2.8° Похмуро

Франція закликає розробити європейський план підтримки незалежної Вірменії

Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн «рішуче засуджує» дії Азербайджану, а міністр закордонних справ Катрін Колонна вирушила з візитом до Вірменії, де заявила про солідарність Франції з Вірменією.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на французські ЗМІ.

«Ми зіткнулися з військовим наступом Азербайджану, який порушує режим припинення вогню під співучасним поглядом Росії, яка порушила всі свої зобов’язання. Ми рішуче засуджуємо ці дії Азербайджану», — заявила прем’єр-міністр Франції під час години запитань до уряду в Національних зборах. Вона також закликала «розробити справжній європейський план підтримки незалежної, суверенної і демократичної Вірменії».

Тим часом глава дипломатії в уряді Борн Катрін Колонна перебуває з візитом у Вірменії. Зі столиці країни глава французької дипломатії підтвердила «підтримку» і «солідарність» Франції з цією країною, яка побоюється за свій суверенітет і територіальну цілісність. Міжнародне співтовариство має зробити все, що в його силах, щоб не допустити, щоб Вірменія «виявилася мимоволі втягнутою» в конфлікт з Азербайджаном, підкреслила Колонна.

Реклама

Разом зі своїм колегою Араратом Мірзояном міністерка має відвідати вірменських біженців, які втекли з Нагірного Карабаху після військового наступу, розпочатого Азербайджаном 19 вересня, та дев’яти місяців незаконної блокади під пильним поглядом Росії. 

У її відомстві заявляють, що Франція віддана справедливому і тривалому миру на Кавказі та повазі до прав вірменського населення в Нагірному Карабаху. Про це свідчить потрійне збільшення гуманітарної допомоги Франції Вірменії та народу Нагірного Карабаху, яка з початку року досягла 12,5 мільйона євро, а наприкінці вересня міністр оголосила про виділення ще 7 мільйонів євро фінансової допомоги.

Як відомо, 19 вересня Азербайджан заявив про початок «локальних антитерористичних заходів» у невизнаному Нагірному Карабаху, який вважається міжнародно визнаною частиною Азербайджану. Це відбулося після  звинувачень Вірменії «в організації теракту та загибелі військових».

Вірменія у відповідь відмовилася спрямовувати туди свою армію. Таким чином країна погодилася, що це є територією Азербайджана. За це народ виступив із жорсткою критикою влади, зокрема прем'єра Нікола Пашиняна. На вулицях Єревана розпочалися протести.

Євросоюз оголосив пакет гуманітарної допомоги на 500 мільйонів євро для підтримки людей, які постраждали внаслідок бойових дій у Нагірному Карабаху.

Також Євросоюз може запровадити проти Азербайджану заходи у разі утисків мирних жителів Нагірного Карабаху

Жителі регіону, етнічні вірмени, почали залишати свої домівки та переїжджати до Вірменії. Станом на 3 жовтня вересня з території Нагірного Карабаху до Вірменії виїхало 100 тисяч 617 людей — це понад 80% населення регіону. 

Реклама

Читайте також: