NEFCO виділить понад €5 млн на реконструкцію системи водопостачання у Корабельному районі Миколаєва
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
16:20, 24 квітня, 2024
Північна екологічна фінансовою корпорація (NEFCO) профінансує проєкт з реконструкції системи водопостачання у Корабельному районі Миколаєва.
Відповідну угоду було підписано у середу, 24 квітня, повідомляє Миколаївська міська рада.
На реалізацію будуть виділені кошти у розмірі до 40 мільйонів данських крон (приблизно 5,36 мільйонів євро).
— Від моменту, коли ми вперше почали говорити про це в Кракові в травні минулого року, до сьогоднішнього підписання минуло менше року. А це просто неймовірно швидкі темпи для подібних проєктів. Під час цього проєкту будуть залучені іноземні спеціалісти, які найкращим чином цивілізаційними правилами сьогодні замінять системи водопостачання, які руйнуються солоною водою, — розповів міський голова Олександр Сєнкевич.
Мер також наголосив, що вибором підрядної організації та технічним супроводженням займатимуться партнери з NEFCO, а не міська рада.
Через високу щільність населення саме Корабельний район було обрано для реалізації проєкту в якості пріоритетної території. Пізніше масштаб проєкту буде збільшено на весь Миколаїв.
— Це перший проєкт у Миколаєві, далі ми плануємо його масштабувати на все місто, — додав мер.
Нагадаємо, «Миколаївводоканал» планує залучити 10 мільйонів євро кредиту від Європейський банк реконструкції та розвитку для ремонту мереж та водозабору на річці Дніпро.
Що з водою у Миколаєві?
Російські війська ще у квітні 2022 року зруйнували водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. Попри постійні обстріли його намагалися відновити працівники «Миколаївводоканалу», однак безуспішно.
Того ж року «НикВести» зʼясували, наскільки вода у кранах миколаївці є небезпечною для споживання. Виявилося, що вона містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.
Більше інформації про те, чим загрожує миколаївцям вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі — ми виклали у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».
У березні 2023 року директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко, заявив про можливу загрозу руйнації системи каналізації через вплив солоної води. За його словами за останній рік водоканал ліквідував понад 1000 витоків, а після запуску подачі солоної води кількість аварій на добу зросла до 10-15 разів.
Європейський інвестиційний банк схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 мільйонів євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві за Програмою розвитку муніципальної інфраструктури України.
До цього з державного бюджету планували виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві.Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у місті доведеться міняти всю систему водопостачання, пояснював директор водоканалу Борис Дуденко.
Водночас очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім вважає правильним рішення своєї команди про постачання місту «технічної» води з Південного Бугу після пошкодження водогону.
Наразі у водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою. Ці пошуки почалися ще влітку 2022 року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав про варіанти, звідки брати необхідну кількість води для заповнення системи водопостачання міста та її цілодобової роботи.
- перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва;
- другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.
Вже у серпні 2023 року департамент капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив тендер на реконструкцію 12 ділянок пошкодженого солоною водою водогону у різних районах міста на загальну суму — 1 мільярд 348 мільйонів гривень.
У вересні 2023 року очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім анонсував можливе погіршення якості води у кранах миколаївців. Водночас він вважає, що наразі вода з кранів миколаївців є кращою за якістю «більшості води в Європі».
Наразі ж питанням відновлення подачі питної води до Миколаєва наразі займається особисто президент Володимир Зеленський.
У Берліні, 19 лютого, Східний комітет німецької економіки підписав Меморандум про взаєморозуміння з Миколаївським водним хабом.
23 березня повідомлялося, що Держпідприємство «Кривбасшахтозакриття» скинуло шахтні води в річку Інгулець, звідки Миколаїв отримує воду. Через це водопровідна вода у місті знову стала солона.
8 квітня очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що цього року не встигнуть повернути питну воду у крани миколаївців, однак «плани такі є».
Останні новини про: Корабельний район