• вівторок

    26 листопада, 2024

  • -0.9°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 26 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • -0.9° Похмуро

Благодійники відремонтували укриття ще в одній зі шкіл Миколаєва


Фото: НикВестиУкриття ліцею у Миколаєві. Фото: «НикВести»

В освітніх закладах Миколаєва за підтримки Червоного Хреста  продовжують облаштовувати укриття для школярів на період старту офлайн-навчання. 

Сьогодні, 9 лютого, журналістам показали стан та готовність сховища в одному з ліцеїв, повідомляє кореспондент «НикВести».

Директорка ліцею, що розташований в Інгульському районі міста, Світлана розповіла, що укриття налічує 7 кімнат, в яких можна розмістити майже 300 дітей.

Директорка ліцею. Фото:Директорка ліцею. Фото: «НикВести»
Данські представники Червоного Хреста.Данські представники Червоного Хреста. Фото: «НикВести»

— В укритті наявні основні та аварійні виходи, проведена вентиляція, комунікації та електропостачання. Також ми укомплектували укриття меблями, зробили медичний пункт. Укриття налічує понад 7 кімнат, де є доступ до проєктора та іншої сучасної техніки, — зазначає директорка Світлана.

Також вона зазначила, що у 2022 році у ліцеї відкрили свердловину завдяки благодійному фонду «Рішучі» з водою.

Безпечне середовище для навчання дітей допоміг Червоний Хрест України за підтримки Червоного Хреста Данії, розповів представник організації Олександр Коваленко.

— Миколаївська організація Червоного Хреста та Національний комітет звернулися до нас з приводу можливості фінансування бомбосховищ. Адже, діти більше ніж три роки перебувають в онлайн навчанні. Тому, важливо дати їм змогу в таких умовах продовжувати навчання у комфортному, а головне безпечному середовищі, — сказав представник данського Червоного Хреста Олександр Коваленко.

До відкриття укриття були залученні представники миколаївського Червоного Хреста, очільниця управління освіти Ганна Личко, віце-мер з гуманітарних питань Анатолій Петров та нардеп Олександр Гайду.

Фоторепортаж

Фото: НикВестиУкриття в освітньому закладі Миколаєва. Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиДитячі книжки та іграшки у укритті. Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиУкриття ліцею. Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиОдна з кімнат укриття. Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиДиректорка ліцею розповідає про зручності укриття у Миколаєві. Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиМедичний кабінет в укритті ліцею Миколаєва . Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиУкриття ліцею у Миколаєві. Фото: «НикВести»
Фото: НикВестиДанські та миколаївські представники Червоного Хреста.  Фото: «НикВести»

Нагадаємо, що на Миколаївщині працювати офлайн дозволили 57 навчальним закладам. У більшості це школи Вознесенського та Первомайського районів. Крім того, 94 шкіл працюють змішано, тобто діти вчаться офлайн за певною черговістю, наприклад, тиждень через тиждень. Крім того, 277 закладів освіти працюють онлайн.

Раніше Віталій Кім пояснив, що рішення про офлайн-роботу міських шкіл прийматиме Офіс Президента та Міністерство освіти.

Варто зазначити, що раніше у відповідь на інформаційний запит «НикВести» щодо критеріїв, яким мають відповідати заклади освіти Миколаєва для відновлення очної роботи у 2023-2024 навчальному році, управління освіти міста повідомило: школи працюватимуть відповідно до рекомендацій ДСНС та Санітарного регламенту, затвердженого Міністерством охорони здоров’я. Перший — наявність укриття, і другий — питна вода у школі.

Раніше повідомлялося, що у Миколаєві з вересня планують відкрити для навчання офлайн близько 13 шкіл. У деяких освітніх закладах батьки матимуть можливість обирати, чи відпускати дітей на навчання чи залишитись онлайн вдома. Однак пізніше стало відомо, що школи можуть залишитись закритими для відвідування, оскільки Миколаїв досі знаходиться у зоні ураження балістики.

Реклама

Згідно з моніторингом Управління освіти Миколаївської міської ради, 65% школярів бажають навчатися очно.

Для початку навчального року в офлайн-форматі Управління освіти міської ради оголошує тендери на влаштування у школах укриттів. Так, укриття в школі №23 відремонтують за 2,2 мільйони гривень, а в ліцеї №58 за 2,6 мільйона гривень.

Водночас видання «Українська правда» спільно з фондом savED в рамках кампанії «До школи знов» оголосили збір коштів на облаштування укриття для Миколаївського ліцею №55, який у новому навчальному році має стати ключовою школою в районі міста.

Читайте також статтю «НикВести»: «Загрози та виклики перед початком навчального року: чи повернуться діти за парти в Миколаєві».

Що з навчанням дітей в Миколаєві?

Школярі Миколаєва з початку повномасштабного вторгнення РФ навчаються в онлайн-форматі. Хоча влада наразі за сприяння донорів та держави активно облаштовує укриття в навчальних закладах, що іноді викликає у містян обурення.

Відмова від виходу дітей в школи є запорукою їх особистої безпеки, адже Миколаїв досі знаходиться в зоні можливого ураження балістикою з боку російських військових, каже мер Олександр Сєнкевич. При цьому, він наголошує на важливості підготовки укриттів і відновлення навчання в школах, коли ЗСУ посунуть лінію фронту.

Наразі зі 142 шкіл та дитячих садочків у Миколаєві укриттями облаштовано 37 навчальних закладів. У кінці грудня 2023 року комісія рекомендувала до відкриття ще сім закладів освіти, де облаштовані укриття.

В планах влади протягом наступних кількох років облаштувати 54 укриття у дитячих садочках, школах та ліцеях Миколаєва.

Нагадаємо, цьогоріч у школах Миколаєва фіксували відтік учнів. Порівняно з минулим навчальним роком кількість школярів зменшилася на 3 тисячі 300 осіб. Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім пояснив, що школи міста працюють онлайн, оскільки вони досі є цілями для російської армії.Також Віталій Кім пояснив, що рішення про офлайн-роботу міських шкіл прийматиме Офіс Президента та Міністерство освіти.

Де на Миколаївщині є офлайн-освіта?

У Миколаївській області працювати офлайн дозволили 57 навчальним закладам. У більшості це школи Вознесенського та Первомайського районів. Крім того, 94 шкіл працюють змішано, тобто діти вчаться офлайн за певною черговістю, наприклад, тиждень через тиждень. Ще 277 закладів освіти працюють онлайн.

Також навчальний процес офлайн вдалось організувати у прифронтовому Очакові, який досі знаходиться в зоні ураження ворожого РСЗВ. Там діє змішана форма навчання.

Згідно з моніторингом Управління освіти Миколаївської міської ради, 65% школярів бажають навчатися очно.

Реклама

Читайте також: