• неділя

    22 грудня, 2024

  • 3.2°
    Слабка мряка

    Миколаїв

  • 22 грудня , 2024 неділя

  • Миколаїв • 3.2° Слабка мряка

Обшуки на «Миколаївводоканалі» проводять у справі про можливі порушення при закупівлях

Борис Дуденко директор «Миколаївводоканалу», архівне фото: НикВестиБорис Дуденко директор «Миколаївводоканалу», архівне фото: НикВести

На підприємстві «Миколаївводоканал» відбулися обшуки через відкриті кримінальні провадження, пов'язані з можливими порушеннями при закупівлях.

Директор комунального підприємства Борис Дуденко підтвердив цю інформацію в коментарі «НикВести».

За його словами, минулого року у мережі з'явилися публікації щодо можливих порушень під час закупівель послуг, матеріалів та обладнання для «Миколаївводоканалу». Після цього були відкриті кримінальні провадження, які зараз перебувають на етапі досудового розслідування. 

— Минулого року в інтернет-виданні NIKCENTER з’явились публікації щодо діяльності МКП «Миколаївводоканал», зокрема щодо так званих «порушень» при закупівлях послуг, матеріалів чи комплектуючого обладнання. На що журналісти отримали аргументовані, вичерпні відповіді згідно чинного законодавства. Після публікацій були відкриті кримінальні провадження. Тривають слідчі дії, – зазначив Борис Дуденко.

Реклама

Борис Дуденко розповів, що «Миколаївводоканал» надав повний доступ до всієї необхідної документації та активно співпрацює з правоохоронними органами.

— Зараз в рамках цих проваджень ведеться досудове розслідування, проведено вилучення документів. МКП «Миколаївводоканал» надав повний доступ до всієї необхідної документації та відкрито співпрацює зі слідчими органами. В цей складний час вся наша діяльність направлена на дотримання чинного законодавства. Ми працюємо в правовому полі, намагаючись максимально оперативно та ефективно забезпечити в місті водопостачання та водовідведення, – резюмував він. 

Нагадаємо, що у 2023 році миколаївське видання Центр журналістських розслідувань повідомив про те, що КП «Миколаївводоканал» без тендерів придбало значні обсяги щебню та піску у компаній-новачків на ринку держзакупівель, можливо, за завищеними цінами.

Того ж року «Миколаївводоканал» оголосив тендер на придбання генераторів на 10,7 мільйонів гривень, щоб бути підготовленими до непередбачуваних ситуацій. Проте грошей на закупівлю у КП не було. Після публікації «НикВести» «Миколаївводоканал» скасовував тендер на придбання 20 дизельних генераторів.

Що з водою у Миколаєві?

Російські війська ще у квітні 2022 року зруйнували водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. Попри постійні обстріли його намагалися відновити працівники «Миколаївводоканалу», однак безуспішно. 

Пошкоджений водогін «Дніпро – Миколаїв», який проходить через Херсонську область, 2022 рікПошкоджений водогін «Дніпро – Миколаїв», який проходить через Херсонську область, 2022 рік
Пошкоджений водогін «Дніпро – Миколаїв», який проходить через Херсонську область, 2022 рікПошкоджений водогін «Дніпро – Миколаїв», який проходить через Херсонську область, 2022 рік
Працівники «Миколаївводоканалу» відновлюють водогін. Фото НикВестиПрацівники «Миколаївводоканалу» відновлюють водогін. Фото: «НикВести»

Того ж року «НикВести» зʼясували, наскільки вода у кранах миколаївці є небезпечною для споживання. Виявилося, що вона містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.

Більше інформації про те, чим загрожує миколаївцям вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі — ми виклали у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».

У березні 2023 року директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко, заявив про можливу загрозу руйнації системи каналізації через вплив солоної води. За його словами за останній рік водоканал ліквідував понад 1000 витоків, а після запуску подачі солоної води кількість аварій на добу зросла до 10-15 разів. 

Європейський інвестиційний банк схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 мільйонів євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві за Програмою розвитку муніципальної інфраструктури України.

До цього з державного бюджету планували виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві.Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у місті доведеться міняти всю систему водопостачання, пояснював директор водоканалу Борис Дуденко.

Водночас очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім вважає правильним рішення своєї команди про постачання місту «технічної» води з Південного Бугу після пошкодження водогону. 

Наразі у водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою. Ці пошуки почалися ще влітку 2022 року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав про варіанти, звідки брати необхідну кількість води для заповнення системи водопостачання міста та її цілодобової роботи.

  • перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва;
  • другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.

Вже у серпні 2023 року департамент капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив тендер на реконструкцію 12 ділянок пошкодженого солоною водою водогону у різних районах міста на загальну суму — 1 мільярд 348 мільйонів гривень.

У вересні 2023 року очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім анонсував можливе погіршення якості води у кранах миколаївців. Водночас він вважає, що наразі вода з кранів миколаївців є кращою за якістю «більшості води в Європі».

Наразі ж питанням відновлення подачі питної води до Миколаєва наразі займається особисто президент Володимир Зеленський. 

Читайте також статтю «НикВести» «Питання води в Миколаєві. Чи можливо відновити Жовтневе водосховище і як це допоможе місту?».

Реклама

Читайте також: