• середа

    20 листопада, 2024

  • 11.2°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 20 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 11.2° Мінлива хмарність

На відновлення пошкоджених багатоповерхівок у Миколаєві цьогоріч збираються витрати ₴45 млн

Пошкоджена обстрілом багатоповерхівка у Миколаєві, фото «НикВести»Пошкоджена обстрілом багатоповерхівка у Миколаєві, фото «НикВести»

У 2024 році на відновлення пошкоджених або зруйнованих багатоквартирних будинків планують витратити з бюджету Миколаєва 45 мільйонів гривень.

Про це у коментарі «НикВести» повідомили заступники директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Артем Сапожник та Ігор Набатов. 

Наразі у місті відновлюють шість багатоповерхівок, які були зруйновані внаслідок ракетного удару, сказав Артем Сапожник. Це будинки за адресами: Райдужна 59, Райдужна 61, Адміральська 36, Ясна Поляна 1А, Архітектора Старого 10Б, Адміральська 21.

 — Плани грандіозні. Хочеться зробити якомога більше. На сьогодні ми відновлюємо шість житлових будинків, там тривають роботи.У нас є фінансовий ресурс – близько 45 мільйонів гривень. Але у цих грошах є й ті будинки, по яким ми, наприклад, робимо покрівлю. Тобто це взагалі на статтю капітального ремонту, – сказав він. 

Реклама

Цього року планують розпочати відновлення ще трьох будинків: оголосити тендер, обрати підрядника та укласти договір, додали в депаратменті: «Будемо намагатися встигнути до кінця цього року, але це плани». 

Водночас ще 8 будинків, з яких вже розроблено проєктну документацію, планують відновити за кошти донорів з допомогою Міністерства з розвитку громад, територій та інфраструктури.

— Це значно пошкоджені будинки, там буде пряме влучання. Серед них є проспект Миру 70А, проспект Миру 70Б, Адміральська 21, Крилова 12/2, Набережна 27, Херсонське шосе 92. Це будинки, по яким розроблені ПКД, але фінансування недостатньо, – сказав Ігор Набатов.

Загалом у Миколаєві відновили близько 30% пошкоджених або зруйнованих будинків, сказав Артем Сапожник. Зокрема, минулоріч повністю відновили чотири зруйновані багатоповерхівки, в семи – капітально відремонтували покрівлю. Ще 132 будинки, які мали незначні пошкодження, відновили поточним ремонтом.

Водночас минулого року департамент ЖКГ розробив 24 проєктні документації на відновлення будинків, сказав Артем Сапожник: «Це будинки, які мають значну ступінь пошкодження. А також ми провели біля 100 технічних обстежень». 

— Минулого року ми дійсно хотіли відремонтувати більшу кількість будинків. Чотири будинки ми відновили повноцінно, відновлення ще одного будинку ми почали минулого року, але ще не завершили. Тому що у процесі зʼясувалося, що там треба додаткові роботи і це потребувало часу. Але ми будемо займатися цим у поточному році, – сказав він.

Читайте також статтю «НикВести» «Десятки тисяч людей залишились без дому: як миколаївцям отримати нове житло?».

Нагадаємо, що на відновлення пошкоджених внаслідок російських обстрілів багатоповерхівок з бюджету Миколаєва у 2023 році виділили 40 мільйонів гривень

Першу пошкоджену обстрілами багатоповерхівку Миколаєва почали відновлювати коштом міського бюджету у липні 2023 року. Йдеться про будинок на Крилова, в який влітку 2022 року влучила російська ракета.

Згодом Департамент ЖКГ оголосив торги на відновлення п'ятиповерхівки у центрі Миколаєва, яку восени 2022 року зруйнувала російська ракета.

Водночас міська рада підтримала спрямування коштів з бюджету Миколаєва на технічне обстеження приватних будинків, що постраждали від війни.

«НикВести» також розібралися, чому мешканці деяких зруйнованих багатоповерхівок відмовляються від демонтажу та що відбуватиметься з будинками далі у статті «Проблема відновлення: як живуть миколаївці, домівки яких зруйнувала Росія».

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю онлайн-медіа «НикВести» і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Реклама

Читайте також: