• неділя

    22 грудня, 2024

  • 2.7°
    Слабка мряка

    Миколаїв

  • 22 грудня , 2024 неділя

  • Миколаїв • 2.7° Слабка мряка

Департамент ЖКГ Миколаєва хоче витратити ₴24 млн на боротьбу з амброзією до 2027 року

Впродовж п'яти років Департамент житлово-комунального господарства планує витратити 24 мільйони гривень на ліквідацію амброзії.

Про це йдеться у рішенні міської ради «Про затвердження Міської цільової екологічної програми на 2023-2027 роки міста Миколаєва», пишуть «НикВести».

Зокрема, на боротьбу з амброзією щорічно збираються витрачати 4 мільйони 845 тисяч гривень. За ці кошти впродовж року оброблятимуть 375 тисяч метрів квадратних території з амброзією. Вартість обробки одного метра тако території складає 13 гривень.

Під час онлайн-сесії міської ради 26 жовтня депутат Максим Коваленко поцікавився, чому вартість обробки одного метра квадратного амброзії зросла майже у чотири рази у порівнянні з 2021 роком — з 3 гривень до 13 гривень.

— По амброзії ми маємо перевищення. Якщо ми беремо договір 2021 року, де у нас було три з чимось гривень за метр квадратний боротьби з амброзією, то у цій програмі — це 13 гривень. Я не думаю, що з 2021 року вартість піднялась у чотири рази, — сказав депутат. 

Заступник директора Департамента ЖКГ Ігор Набатов пояснив, що у 2021 році вартість заходів боротьби з амброзією не включала засоби з обробки рослини та спецкостюми. 

— Що стосується договору 2021 року, а це те зауваження, яке було від антикорупційної експертизи, то той договір передбачав саме оброблення відповідним засобом. Тобто самі роботи, ми не кажемо про вартість самого амбростопу — він не закладався у суму договору, тому що він був закуплений Департаментом раніше. Саме тому у нас така велика різниця. Крім того, тоді у суму не включали вартість спеціальних костюмів, які необхідно одягати працівникам, що займаються обробкою, — пояснив Ігор Набатов

Депутат додав, що згідно договору на ліквідацію амброзії від 2 червня 2021 року, вартість послуги передбачала «ліквідація карантинних рослин амброзії полинолистної хімічним методом з вартістю речовини». 

Ігор Набатов назвав це помилкою й запевнив, що за потреби може надати письмову відповідь з необхідним підтвердженням: «Можливо це помилка. Я Вам розповів, який факт у нас є і я можу підтвердити це письмово. Тому що для цього питання ми викликали колишнього працівника».

Раніше депутати Миколаївської міської ради прийняти екологічну програму міста на 2023-2027 роки. 

Нагадаємо, мешканка Миколаєва показала амброзію, що розрослася біля житлових зон мікрорайонів Північний та Тернівка. Також містяни скаржаться на квітучу амброзію у Парку Перемоги, яка загрожує їхньому здоров'ю.

Реклама

Читайте також: