Зруйнована інфраструктура та вціліле піаніно: як виглядає Миколаївський міжнародний аеропорт після боїв
- Любовь Кицул
-
•
-
9:00, 10 квітня, 2022
На початку березня на території Миколаївського міжнародного аеропорту розгорнулися запеклі бої між Збройними силами України та російськими окупантами.
Українським захисникам вдалося відбити атаки ворога та не дати йому зайняти позиції у важливій стратегічній точці. Проте в результаті битви аеропорт зазнав руйнівних обстрілів з боку російських військ і фактично втратив нікчему.
НікВести побували на території аеропорту, який ще зовсім недавно приймав рейси, і показали наслідки обстрілів.
Зазначимо, що влітку 2020 року аеровокзал вперше за 13 років прийняв перший регулярний рейс із Києва. Щоб це могло статися, на ремонт терміналу та злітно-посадкової смуги гроші збирали з усієї області — виділили з обласного, районних міських та сільських бюджетів.
Протягом кількох років миколаївці літали звідси до Туреччини, Єгипту, Києва. Буквально за місяць до початку повномасштабної війни, 23 січня, компанія «Мотор Січ» запустила регулярний рейс до Києва, а напередодні «Миколаївському міжнародному аеропорту» заздалегідь погодили включення до державної програми розвитку аеропортів на 2022 рік.
Тепер на аеровокзалі зустрічають розбитими панорамними вікнами, зруйнованим залом очікування та пробоїнами від снарядів у підлозі. Незважаючи на масштабні руйнування в холі, вціліло піаніно — як символ того, що музика тут ще зазвучить, а з динаміків лунатимуть оголошення посадок на нові рейси.
Фоторепортаж
Фото: Любов Кіцул
Яка ситуація у Миколаєві?
Вночі 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив початок «спеціальної військової операції» проти України. Російські війська порушили український держкордон. У Миколаєві та інших українських містах пролунали вибухи, а Україні запровадили військовий стан.
З початку війни Миколаїв перебуває у обороні. Окупанти продовжують обстрілювати військову інфраструктуру, житлові будинки, а також просто безладно обстрілюють місто. Зокрема, окупанти завдали ракетного удару по казармі з українськими захисниками у Миколаєві.
Росіяни намагалися взяти Миколаїв у кільце, проте безуспішно. Українські захисники практично щодня відбивають атаки окупантів. Вони ліквідують колони ворожої техніки, збивають російські літаки та беруть у полон окупантів.
Росіяни обстріляли державне підприємство «Зоря»-«Машпроект», готель «Інгул», психіатричну лікарню, завдали пошкоджень об'єктам морської інфраструктури – заводу «Океан» та морпорту, також постраждали об'єкти соціальної інфраструктури та житловий сектор – багатоповерхові та приватні будинки.
24 березня Президент України Володимир Зеленський надав Миколаєву звання міста-героя.
Вранці 29 березня по будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації російськими військами було завдано удару з повітря. Удар стався вже, коли співробітники ОДА вийшли на роботу. В результаті загинуло 36 людей.
Вранці та ввечері 4 квітня Миколаїв зазнав ракетного обстрілу касетними снарядами з російських реактивних систем залпового вогню, розташованих у тимчасово окупованій Херсонській області. Внаслідок атаки загинули 10 городян, ще 46 було поранено. Водночас збройні сили Російської Федерації обстріляли понад 20 соціальних об'єктів у Миколаєві.