• субота

    6 грудня, 2025

  • 2.8°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 6 грудня , 2025 субота

  • Миколаїв • 2.8° Похмуро

«Тепер це дійсно рівноправна угода», — Зеленський про домовленості зі США

Володимир Зеленський. Фото: Офіс президентаВолодимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Володимир Зеленський прокоментував підписання угоди про мінерали між Україною та США, зазначивши, що документ вже направлено до парламенту для розгляду. Президент наголосив на важливості уникнення затримок у його ухваленні.

Про це він сказав у своєму вечірньому зверненні.

За словами Володимира Зеленського, угода зазнала значних змін під час підготовки і тепер є рівноправною. Вона відкриває можливості для вагомих інвестицій в Україну, модернізації виробництв та юридичних практик у державі.

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Президент підкреслив, що угода не передбачає боргових зобов’язань, а включає створення фонду відновлення, який інвестуватиме в Україну і приноситиме прибуток саме тут.

Володимир Зеленський також зазначив, що співпраця з США базується на справедливих умовах, де вигоду отримують обидві сторони. Він нагадав про зустріч із Дональдом Трампом у Ватикані, яка стала основою для цієї угоди, і назвав її результат історичним. Президент висловив сподівання на подальші позитивні результати домовленостей.

Нагадаємо, що раніше «Європейська правда» писала, що документ не містить низки заявлених українським урядом положень. Зокрема, в ньому не прописані принципи управління фондом, а також не згадується про намір реінвестувати всі доходи у відбудову України протягом наступних десяти років. Ці умови мають бути включені в наступну угоду, яку сторони ще готують.

Згодом Кабінет Міністрів України оприлюднив повний текст угоди про співпрацю у сфері надрокористування, яку було підписано з урядом Сполучених Штатів 1 травня у Вашингтоні.

Реклама

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems