• четвер

    21 листопада, 2024

  • 1.9°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 21 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 1.9° Ясне небо

Українські морські порти обробили майже 60 мільйонів тонн вантажів з початку року

Порт на території Миколаєва, жовтень 2020 року, архівне фото «НикВести»Порт на території Миколаєва, жовтень 2020 року, архівне фото «НикВести»

За сім місяців 2024 року українські морські порти обробили 59,9 мільйона тонн вантажів.

Майже такий показник був за увесь минулий рік — тоді порти обробили 62 мільйона тонн, повідомили в Адміністрації морських портів України.

Лише у липні цього року було перевантажено 7 мільйона тонн, що вдвічі більше аналогічного показника за 2023 рік. Експорт агропродукції, який здійснюється до 46 країн, сягнув 4,2 мільйона тонн.

Миколаївські порти і війна

Реклама

Наразі морські порти Миколаївської області на 90% готові до експорту зерна, але без згоди росіян «зерновий коридор» не зможе функціонувати, повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Адже Росія продовжує щоденно обстрілювати Очаків з території Кінбурнської коси, оскільки намагається зірвати включення миколаївських портів до «зернової угоди», повідомляли в Силах оборони півдня.

Ще влітку 2023 року Президент України Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту розширити «зерновий коридор» на миколаївські порти. Водночас голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що морські порти Миколаївської області на 90% готові до експорту зерна, але без згоди росіян зерновий коридор не зможе функціонувати.

Як відомо, президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Росія не перешкоджатиме виходу турецьких суден з Миколаївського морпорту та «Ольвії». До виходу з миколаївських портів готуються 29 суден.

У листопаді 2022 року українська сторона офіційно звернулася до партнерів з ініціативи безпечного транспортування агропродукції через Чорне море із пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та приєднати до неї порт Миколаїв.

А у липні 2023 року у Кремлі заявили про зупинення дії «зернової угоди», укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, яка дала змогу розблокувати три українські порти для експорту продовольства. З того часу Росія почала завдавати масованих ударів по портовій і зерновій інфраструктурі України, атакуючи Одесу, Миколаїв та інші портові міста.

Водночас показники серпневого експорту зернових з України у 2023 році знаходились на рівні довоєнних показників експорту зерна Миколаївським морським торговельним портом. До прикладу, впродовж 2021 року порт експортував близько 12 мільйонів тонн зернових.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів, що для захисту від російських окупантів судноплавства у Чорному морі потрібно розгорнути зенітні ракетні комплекси уздовж узбережжя від Миколаєва до Рені.

Реклама

Читайте також: