• пʼятниця

    22 листопада, 2024

  • 8.9°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 22 листопада , 2024 листопада

  • Миколаїв • 8.9° Похмуро

В РФ повідомили про смерть опозиціонера Навального

Олексій Навальний в камері слідчого ізолятора в РФ, фото: ИнсайдерОлексій Навальний в камері слідчого ізолятора в РФ, фото: Инсайдер

Російський опозиційний політик Олексій Навальний помер у виправній колонії №3 у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Про це повідомили TACC і «РИА Новости» з посиланням на повідомлення Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) рф Ямало-Ненецького автономного округу (ЯНАО).

Як зазначають у документі, він відчув себе погано після прогулянки і майже одразу знепритомнів.

До нього у колонію терміново прибули медпрацівники, а також співробітники викликали екіпаж швидкої допомоги. Реанімація не допомогла, лікарі лише констатували факт. Причини смерті встановлюються.

Як повідомляє RT, причиною смерті Навального нібито став тромб, що відірвався.

Речниця Олексія Навального Кіра Ярмиш написала в X, що жодних підтверджень смерті Навального його команда поки не має. Адвокат Олексія зараз вилітає у селище Харп, де розташована колонія.

Варто додати, що до цього 14 лютого Кіра Ярмиш повідомляла, що Навального в 27-й раз за час ув'язнення відправили до штрафного ізолятора (ШІЗО). Олексію Навальному було 47 років.

Олексій Навальний під час оголошення вироку, фото: ИнтерфаксОлексій Навальний під час оголошення вироку, фото: Интерфакс

Хто такий Олексій Навальний?

Олексій Навальний — російський політик, опозиціонер та громадський діяч, засновник Фонду боротьби з корупцією. В 2019 році Мінюст Росії визнав ФБК іноземним агентом.

У серпні 2020 рокус стало відомо, що Навального отруїли препаратом з групи «Новичок». Отруєння сталося у готельному номері в Томську, у літаку політику стало погано. Його негайно госпіталізували, а потім доставили на лікування до Німеччини.

Журналістське розслідування дійшло висновку, що отруєння причетні співробітники російської ФСБ. Сам політик заявляв, що за отруєнням стоїть президент РФ Володимир Путін. 

Реклама

Після одужання Навальний повернувся до РФ, де був заарештований.

У січні 2021 року ФБК Навального опублікував розслідування про палац біля Чорного моря, який, ймовірно, належить президенту Росії Володимиру Путіну.

У жовтні 2021 року Олексій Навальний став лауреатом премії Сахарова.

Після повернення до РФ суд замінив політику умовний термін реальним у справі «Ів Роше».

У березні 2022 року суд засудив Навального до дев'яти років колонії загального режиму, звинувативши його в шахрайстві під час збирання донатів та «неповагу» до суду. У серпні 2023 року його засудили до 19 років колонії особливого режиму у справі щодо організації «екстремістської спільноти».

Ставлення Навального до України

В одному з інтерв'ю у 2014 році російський політик заявив, що Крим залишиться в складі, проте визнав, що півострів «був захоплений з обурливим порушенням усіх міжнародних норм».

«Крим ㅡ це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?.. З погляду політики та відновлення справедливості те, що потрібно зробити зараз у Криму, — це провести нормальний референдум. Не такий, як був, а нормальний», — сказав тоді Навальний.

Проте після повномасштбаного вторгнення Росії в лютому 2023 року Олексій Навальний назвав Крим територією України.

Реклама

Читайте також: