• неділя

    22 червня, 2025

  • 22.1°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 22 червня , 2025 неділя

  • Миколаїв • 22.1° Мінлива хмарність

Мер Миколаєва Сєнкевич заявив про можливу концесію парку Перемоги, щоб там були ресторани і дитячі атракціони

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич заявив про те, що парк Перемоги можуть віддати в концесію інвестору, який зробить там реконструкцію, встановить дитячі атракціони і побудує ресторани.

Про це Олександр Сєнкевич сказав в ефірі програми «Добрий вечір» на телеканалі НІС-ТВ.

Як відомо, Департамент енергетики, енергозбереження та впровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради планує зайнятися реконструкцією парку Перемоги. Пізніше стало відомо про те, що Департамент енергетики виявив бажання розробити проектну документацію з метою пошуку інвесторів для реконструкції парку Перемоги.

Мер Миколаєва зазначив, що наразі парк Перемоги перебуває на балансі Департаменту житлово-комунального господарства, який його обслуговує.

Реклама

- Диявол криється в деталях. Що ж відбувається з парком Перемоги? Парк Перемоги перебуває на балансі Департаменту ЖКГ, обслуговує його Департамент ЖКГ, стриже траву, порослі... Ви пам'ятаєте, який вигляд мав парк ще 5 років тому, який він був страшний. Зараз там хоч проглядаються дерева. Освітлення і все інше, обслуговування парку належить до Департаменту ЖКГ, - сказав Олександр Сєнкевич.

Він повідомив, що за попередні 5 років було розроблено два ескізні проєкти: проєкт із реконструкції верхньої та нижньої Набережної, більш відомої як Бульвар адмірала Макарова, також було розроблено ескізний проєкт із реконструкції парку Перемоги. Проєктно-кошторисна документація ще не була розроблена. Зроблено тільки ескізи, які пройшли архітектурно-містобудівну раду. Після цього там були внесені якісь зміни і після цього за рекомендаціями архітектурно-містобудівної ради міста може розроблятися проєктно-кошторисна документація.

При цьому міський голова вважає, що немає сенсу виділяти з бюджету гроші на розробку проєктно-кошторисної документації реконструкції парку, доки не буде розуміння, за рахунок чого фінансувати роботи з реконструкції.

- Моя позиція така: до того моменту, поки ми не побачимо, звідки брати гроші на реконструкцію - витрачати гроші на проектно-кошторисну документацію сенсу немає. Тут, звісно, палиця з двома кінцями: з одного боку, ми ніколи не знайдемо гроші, якщо в нас не буде проєкту, з іншого боку, що ближче, ми розробимо проєкт, і потім треба буде через кожні півроку його коригувати у зв'язку зі зміною цінової політики, норм і всього такого, - сказав Олександр Сєнкевич.

За його словами, саме в департаменті енергетики, енергоефективності, енергозбереження та інновацій порахували, що вони можуть залучити стороннього інвестора.

- Інвестор зможе реконструювати цей парк і встановити там колесо огляду, як воно там колись стояло, низку якихось дитячих атракціонів і загалом привести до ладу пляжну зону, організувати ресторанну зону на місці старого кінотеатру. Ну і взагалі, зможе привести до ладу, покриття та інші зони відпочинку в цьому парку відповідно до того ескізного проєкту, який був розроблений. Тобто, доопрацювати його трошки, тому що там немає зараз комерційної складової в тому плані, що там сьогодні є зелений театр, театр на свіжому повітрі і ще якийсь оглядовий майданчик. Немає там речей, на яких потенційний інвестор зможе заробити. Це не означає, що в парк Перемоги зроблять платним вхід, це неможливо зробити. Це наш із вами парк, ми в ньому можемо гуляти, відпочивати, наближатися до води, купатися. Але сьогодні там немає тих атракціонів і місць, які б тягнули дорослих людей, як це було за Радянського союзу, - сказав Олександр Сєнкевич.

Він допускає, що залучення інвестора в парк може бути у форматі його концесії.

- Чи буде це концесія... Це все процедура... Сьогодні саме департамент енергоефективності та інновацій хоче провести таку інновацію, цей конкурс провести щодо цього парку. Вони хочуть узяти на себе цю ідею. Не знаю, що з цього вийде побачимо найближчим часом. Те, що в міському бюджеті не передбачені гроші на реконструкцію парку Перемоги - це правда. Те, що сьогодні передбачені гроші на те, щоб за ним доглядати, стригти траву, порослі, підмітати і вивозити сміття - там гроші ці є. Тому, я б не став піддавати цю ідею сміху або не став би її ховати - давайте подивимося, - сказав міський голова.

Зазначимо, що парк Перемоги вже перебував у приватних руках близько 10 років. У 2004 році він був переданий в оренду на 49 років компанії «Цунамі-Південь», власником і засновником якої на той момент був В'ячеслав Недбай. Однак, порушуючи вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та умов договору оренди, протягом тривалого часу товариство не проводило роботи із санітарного очищення території парку, внаслідок чого він перебуває в занедбаному стані. Крім того, орендар не сплачував орендну плату за користування парком. У лютому 2015 року Господарським судом Миколаївської області задоволено позов Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу - парку культури і відпочинку «Перемога» площею 27 гектарів, нормативною грошовою оцінкою понад 48 мільйонів гривень.

Нагадаємо, нова команда департаменту енергетики та енергоефективності Миколаївської міської ради, відповідальність за яку взяла «слуга народу» Тетяна Домбровська, планує взяти на себе частину повноважень департаменту житлово-комунального господарства. Про це НикВести розповів директор департаменту Денис Денисенко.

Голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім вважає, що голова фракції «Слуга народу» у Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська несе персональну відповідальність за роботу Департаменту енергоефективності та подальшу реалізацію програми «Теплий Миколаїв».

Департамент енергетики та енергоефективності було створено наприкінці 2016 року, тоді його куратором на посаді профільного віцемера став Олександр Омельчук, представник команди «Опозиційний блок», головою фракції якого був Ігор Дятлов. На виборах мера у 2015 році Ігор Дятлов балотувався з програмою енергоефективності «Теплий дім для Миколаєва», а Олександр Омельчук був керівників його виборчого штабу.

Зазначимо, що про плани реконструювати парк Перемоги влада Миколаєва активно заговорила у 2018 році. Тоді виконувачка обов'язків мера, секретар міськради Тетяна Казакова за участю чиновників і представників громадськості провела виїзну нараду в парку Перемоги, присвячену реконструкції цієї зеленої зони. У березні 2018 року повідомлялося, що протягом двох тижнів миколаївцям представлять ескізи та напрацювання майбутньої реконструкції парку Перемога.

Реклама

Читайте також: