Кисельова побоюється, що передача парку Перемоги інвестору призведе до його продажу
-
- Катерина Середа
-
•
-
12:31, 16 квітня, 2021
Депутат Миколаївської міської ради, голова фракції «Європейська солідарність» Олена Кисельова побоюється, що залучення інвестора для реконструкції парку Перемоги шляхом передання його в оренду або концесію призведе до продажу парку або його частини.
Про це Олена Кисельова висловилася в ефірі програми «Добрий вечір» на телеканалі НІС-ТВ.
- Я, знаєте, як динозавр, пам'ятаю багато. Мені достатньо було витраченого часу, коли в недалекому минулому депутат міської ради Олександр Жолобецький їздив по судах і повертав парк Перемоги місту, коли його віддали спочатку в оренду земля Недбаю, а потім ще й цілий майновий комплекс. Щоб не вийшло так, що незабаром парк Перемоги в руках чергового інвестора стане предметом продажу. Я категорично проти цієї моделі, - сказала Олена Кисельова.
При цьому вона зазначила, що виступає за розвиток парку, але тільки, щоб цей розвиток був узгоджений з городянами - чи буде це зона розваг, чи це буде зона спокійного сімейного відпочинку миколаївців.
- Але за те, щоб парк Перемоги розвивався, щоб там з'являлися узгоджені, зокрема городянами і великою громадськістю, якісь зони, щоб ми реально зрозуміли, яким ми хочемо бачити парк. Це парк розважально-розважальний - там ресторани, дискотеки, гуляльні та питні заклади. Або це парк для сім'ї та дітей, для спокійного відпочинку. Це для активних розваг чи для інших. Ми повинні спочатку визначити концепцію цього парку, городяни її повинні побачити, а потім сказати: окей, тут у нас з'являється, що там у нас зараз модно, усі розповідають про те, що економіку України врятує гральний бізнес. Я думаю, може це під це підтягують? Може вже якийсь інвестор знайшовся? А потім ми подивимося, куди це приведе. Тим паче, як я розумію, що окрім берегової лінії, жінок та ігорки більше, кажуть, у Миколаївській області нічого немає. Тому, будемо грати, подивимося, хто виграє, - сказала депутатка.
Що стосується питання розвитку парку, то Олена Кисельова нагадала, що протягом минулого скликання депутатського корпусу велася активна робота над концепцією розвитку парку Перемоги.
- У нашого населення дуже коротка пам'ять, і в депутатського корпусу гірша, ніж у населення. Уже була все минуле скликання дуже велика динамічна робота над концепцією розвитку парку Перемоги. Були робочі групи, були баталії. Це ще починалося від головного архітектора Палехи і далі йшло по спадкуванню. Потім, у мене таке враження, що в нас настає загальна амнезія, і в нас що не подія - то прем'єра. Підніміть те, що було, візьміть ці доопрацювання і розумійте, куди потрібно рухатися. Для цього є департамент ЖКГ, ба більше, у нас же є ще Агентство розвитку, яке нібито цим і займалося. У нас є ще адміністрації. Ба більше, гадаю, це нещодавно парк став балансоутримувачем усього парку, тому що пляж, берегова лінія, свого часу була у Ритуальних послуг. Думаю, що це вже виправили, - розповіла Олена Кисельова.
Депутатка сподівається, що чиновники мерії пояснять логіку рішення про передачу питання реконструкції парку Департаменту енергетики та енергоефективності.
- Тож, у нас як завжди, у семи няньок дитя без ока. Якщо додати туди восьму - я не розумію логіки, але, напевно, вона є і можливо нам її розкажуть. Якщо нам потрібно через відсутність моментів, якими має займатися департамент енергетики, от немає в них чи то грошей, чи то роботи, чи то напрямків якихось. Мені завжди здавалося, що департамент енергоефективності має займатися всім, що пов'язано з опаленням, енергозбереженням, тобто вузькопрофільними моментами. І це колосальний куш роботи, великий обсяг. Тому що досить багато комунальних підприємств... Ось коли ми скажемо, що він (департамент енергоефективності, - прим.) уже названий (департаментом інновацій, - прим.), тоді можна говорити про те, що він буде займатися інноваціями. Але я б хотіла, щоб мені пояснили, як інновації пов'язані просто з реконструкцією парку Перемоги. Інновація в чому? Ми на Марсі будемо парк Перемоги розвивати? Інновації та інвестиції (передбачувана нова назва департаменту енергетики після внесення змін до структури мерії, - прим.)? А тоді нам потрібно скоротити управління економіки з фінансовим управлінням, тому що вони теж нібито цим займаються, - сказала Олена Кисельова.
Нагадаємо, нова команда Департаменту енергетики та енергоефективності Миколаївської міської ради, відповідальність за яку взяла «слуга народу» Тетяна Домбровська, планує взяти на себе частину повноважень Департаменту житлово-комунального господарства.
Голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім вважає, що голова фракції «Слуга народу» у Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська несе персональну відповідальність за роботу Департаменту енергоефективності та подальшу реалізацію програми «Теплий Миколаїв». При цьому він не бачить сенсу в передачі парку Перемоги Департаменту енергоефективності.
Зазначимо, що про плани реконструювати парк Перемоги влада Миколаєва активно заговорила у 2018 році. Тоді виконувачка обов'язків мера, секретар міськради Тетяна Казакова за участю чиновників і представників громадськості провела виїзну нараду в парку Перемоги, присвячену реконструкції цієї зеленої зони. У березні 2018 року повідомлялося, що протягом двох тижнів миколаївцям представлять ескізи та напрацювання майбутньої реконструкції парку Перемога.
Парк Перемоги вже перебував у приватних руках близько 10 років. У 2004 році його передали в оренду на 49 років компанії «Цунамі-Південь», власником і засновником якої на той момент був В'ячеслав Недбай. У лютому 2015 року Господарським судом Миколаївської області задоволено позов Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу - парку культури і відпочинку «Перемога» площею 27 гектарів, нормативною грошовою оцінкою понад 48 мільйонів гривень.