У миколаївському парку «Перемоги» загинула частина висаджених молодих сосен
- Альона Коханчук
-
•
-
10:32, 05 квітня, 2024
У Миколаєві у парку «Перемоги» загинула частина саджанців сосен, які посадили восени минулого року.
Про це пишуть миколаївці у Facebook.
Нагадаємо, що близько 100 сосен висадили 26 жовтня 2023 року. До акції приєдналися мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, його заступники та депутати. Саджанці хвойних дерев передало місту ДП «Ліси України».
Як вказує житель міста Дмитро Рябченко, наразі багато дерев засохли. Він припускає, що їм не підійшов грунт.
«На мою думку, практично всі сосни, посаджені в парку Перемоги, вже загинули або гинуть. Гілки відсихають або вже повністю дерева засохли і стали кольорами іржі. Чи то їм ґрунт не підійшов, чи ще що. Жаль — хоча там їм взагалі не місце було (там завжди було дуже зручне місце відпочинку городян та проведення усіляких фестивалів) Сосна взагалі, на мою садівницьку думку та досвід, одне з найскладніших видів дерев», — вказує він.
Також у Facebook-групі «Зелений Миколаїв» жителі міста зазначають, що сосни взагалі не варто було там саджати.
«Зараз стан дерев такий. Не зрозуміло, навіщо там взагалі було дерева висаджувати? Влітку була чудова галявина для івентів, в зимку, коли сніг, там на санчатах катались. Мені здається, якщо би чиновники просто не чіпали наші зелені зони, результат був би кращим», — впевнена Марина.
Раніше у статті «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 2: чому у Миколаєві забули про стратегію озеленення та кліматичні зміни» відома на Миколаївщині екологиня Інна Тимченко розповідала, що у міських умовах дуже важко виростити сосни.
«Ми брали ґрунт в парку «Ліски» і він має бути ненасиченим елементами, як нітроген, фосфор та калій, тому що у нас там піски. Але насправді, сосну дуже важко виростити в міських умовах, а ми саджали багато сосен. Фахівці кажуть, що коли сосна виростає до певного зросту, то її корені доходять до підсоленої води, яка у нас є, і ця вода погано впливає на сосну», — розповіла Інна Тимченко.
Нагадаємо, що наприкінці вересня 2023 року миколаївські комунальники також висадили у парку «Ліски» 110 дворічних саджанців сосни.
Також читайте статтю «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 1: як Миколаїв втрачає тисячі дерев щороку».
Кронування дерев у Миколаєві
На почтаку лютогого екологи просили міську владу розробити програму правил догляду за зеленими насадженнями у Миколаєві. Зазначимо, що наразі у Миколаєві не розроблена концепція розвитку зелених зон, а інвентаризацію насаджень востаннє проводили у 2018 році.
Як відомо, наразі для висадки дерев у Миколаєві оголошують різноманітні акції. До прикладу, таким чином у парку Перемоги у жовтні 2023 року висадили молоді сосни, а у грудні — липи вздовж проспекту Центрального.
Перед цим, у березні 2022 року міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що у Миколаєві вирубуватимуть тополі, щоб облаштувати бліндажі та обігрівати людей на блокпостах. Пізніше директор департаменту ЖКГ міської ради Дмитро Бездольний уточнив, що зрубані тополі, використовували не тільки для укріплень, а й для опалення соціальних установ і лікарень.
Вже у травні 2023 року комунальне підприємство «Миколаївські парки» замовило на 5 мільйонів гривень послуги з видалення дерев, санітарної та омолоджувальної обрізки дерев, корчування пнів та висаджування дерев на території міста. Мова йшла про висадку 50 молодих кленів. Тоді мер Миколаєва Олександр Сєнкевич поцікавився у містян, чи варто закуповувати саджанці дерев та кущів.
Пізніше в КП «Парки» пояснили необхідність обрізки платанів на Соборній, яку миколаївці назвали «вандалізмом». В свою чергу мер Миколаєва Олександр Сєнкевич дорікнув депутатці, яка обурилась, як кронують дерева, вказавши, що «кожен має займатись тим, у чому він професіонал».
Останні новини про: Парк Перемоги