• понеділок

    23 грудня, 2024

  • 2.3°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 23 грудня , 2024 понеділок

  • Миколаїв • 2.3° Похмуро

Сміттєпереробний завод у Львові збудували вже на 65%, — Садовий

Фото: Львівський міський голова Андрій СадовийФото: Львівський міський голова Андрій Садовий

Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові обіцяють завершити у 2025 році, наразі він готовий на 65%.

Про це повідомив Львівський міський голова Андрій Садовий.

Фото: Львівський міський голова Андрій СадовийФото: Львівський міський голова Андрій Садовий
Фото: Львівський міський голова Андрій СадовийФото: Львівський міський голова Андрій Садовий
Фото: Львівський міський голова Андрій СадовийФото: Львівський міський голова Андрій Садовий

«На територію вже завезли частину аераційного устаткування та вентилятори для біофільтрів — це перша партія обладнання, необхідного для роботи біологічної частини заводу. Протягом наступних місяців підрядник завершить перекриття і почне внутрішні роботи», — розказав він.

Сміттєпереробний завод знаходитиметься на північно-східній околиці міста поруч із львівськими очисними спорудами.

Він буде переробляти 250 000 тонн відходів на рік — стільки, скільки збирають у Львові. За потреби потужність можна буде наростити, повідомляли раніше у Львівській міській раді. Підприємство займатиметься не лише сортуванням, але й виробляти тверде вторинне паливо з відходів (RDF-паливо).

Полігон ТПВ під Миколаєвом 

Реклама

Ще у 2020 році у коментарі «НикВести» міський голова Миколаєва повідомив, що діючого полігону ТПВ міста вистачить ще на 10 років роботи, тобто до 2030 року.

Він знаходиться на території Веснянської сільської ради у Миколаївському районі. Полігон ввели в експлуатацію у 1972 році з розрахунком роботи — 50 років, тобто до 2022 року. Воно розраховане на захоронення 50 мільйонів кубічних метрів відходів. 

У звіті про стратегічну екологічну оцінку проекту генерального плану Миколаєва, який було опубліковано у 2018 році, зазначалося, що потужності міського полігону вичерпані на 98%. Тому, додали там, вкрай необхідне будівництво нових сучасних потужностей сортування та перероблення сміття, запровадження роздільного збору сміття та збільшення об’ємів використання вторинної сировини.

Водночас у Первомайську планують протягом двох років побудувати новий міський полігон ТПВ, а в Южноукраїнську виділять 6,5400 гектарів землі під розміщення нового полігону твердих побутових відходів.

Читайте також статтю «НикВести» «Сміттєва реформа на шляху до ЄС: як Миколаївщина вчиться справлятися з відходами за новими стандартами». У ній ми повідомляли, що більшість нинішніх полігонів в Україні не відповідають вимогам законодавства. До 2030 року їх мають реорганізувати, а деякі ліквідувати.

Відходи руйнації на Миколаївщині

На кінець 2023 року Миколаївщина — серед шести областей, що найбільше засмічені відходами руйнації: вони займають територію в понад півмільйона метрів квадратних регіону. Зараз частина цих відходів зберігається на сміттєвих полігонах, ще частина — досі на місцях руйнації. Це завдає шкоди довкіллю області: відходи руйнації забруднюють воду, грунти, повітря. А тому постає питання їх професійної утилізації та повторної переробки для відбудови області, розповідається у статті «НикВести» «Підняти з руїн: Як на Миколаївщині збираються позбуватися відходів руйнації?».

Станом на кінець листопада 2023 року будівельним сміттям, утвореним внаслідок обстрілів, було засмічено 57 гектарів території Миколаївської області. Водночас в Департаменті житлово-комунального господарства  Миколаєва повідомляли, що до кінця 2023 року місто має отримати спеціальну установку для подрібнення відходів руйнації. Протягом 2023 року у Миколаївській області визначили п’ять місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань.

Водночас на території Миколаївської області збираються збудувати завод з переробки будівельних відходів, які утворилися внаслідок ворожих обстрілів. Передбачається, що завод працюватиме для переробки будівельних відходів двох областей: Миколаївської та Херсонської, сказав голова Шевченківської громади Олег Пилипенко. У Шевченківській громаді хочуть також зайнятися утилізацією небезпечних відходів руйнації, що містять азбест. 

У 2024 році Миколаїв очікує отримати техніку для переробки будівельного сміття, що утворилося внаслідок російських обстрілів будівель.

Читайте також статтю «НикВести» «Ековідбудова півдня: куди зникають відходи руйнації та чим корисний приклад Харкова».

Реклама

Читайте також: