ЄС запропонував Україні альтернативну «взаємовигідну» угоду про корисні копалини
-
- Марія Хаміцевич
-
•
-
10:00, 25 лютого, 2025
Європейський Союз запропонував українським посадовцям альтернативну угоду щодо доступу до корисних копалин України на тлі переговорів Києва про аналогічну співпрацю зі США.
Як повідомляє Politico з посиланням на Agence France-Presse, під час візиту керівництва ЄС до України, приуроченого до третьої роковини повномасштабного вторгнення Росії, українській стороні передали європейський варіант угоди про корисні копалини.
Європейський комісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне зазначив, що Україна може забезпечити Європу 21 із 30 критично важливих матеріалів, у яких вона має потребу. Водночас він підкреслив важливість рівноправного партнерства між сторонами.
— Додана цінність, яку пропонує Європа, полягає в тому, що ми ніколи не будемо вимагати угоди, яка не є взаємовигідною, — заявив Стефан Сежурне.
Раніше Дональд Трамп заявив, що хотів би укласти угоду, за якою Україна постачатиме США рідкоземельні мінерали, необхідні для виробництва електроніки, в обмін на американську допомогу.
Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив із критикою пропозиції Дональда Трампа надавати Україні військову допомогу в обмін на її корисні копалини.
Згодом президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Україна погодилася надати Вашингтону доступ до рідкісноземельних корисних копалин на суму 500 мільярдів доларів.
Але слід зазначити, що президент України Володимир Зеленський відмовився підписувати угоду про надання США доступу до рідкісноземельних корисних копалин. У Білому домі таке рішення назвали «недалекоглядним».
Володимир Зеленський заявив, що США можуть розглянути можливість інвестування у видобуток корисних копалин на шельфі Чорного моря, який наразі перебуває під російською окупацією.
Однак згодом Дональд Трамп заявив, що має намір відновити угоду з Україною щодо рідкоземельних мінералів.
Радник президента США з національної безпеки Майк Волц закликав Київ «збавити тон» та підписати угоду про видобуток корисних копалин, яку раніше відхилив президент Володимир Зеленський.
Потім адміністрація президента США Дональда Трампа направила Україні оновлений варіант угоди щодо видобутку корисних копалин, у якому враховані частина зауважень Києва.
Пізніше в Офісі президента України повідомили, що наразі у документі залишаються пункти, які викликають певні питання, зокрема, у контексті гарантій безпеки.
Згодом президент США Дональд Трамп заявив, що зустрінеться із президентом України Володимиром Зеленським для підписання угоди щодо корисних копалин цього або наступного тижня.
Останні новини про: ЄС