Миколаївці будуть платити за опалення протягом всього року: Яким буде річний тариф облтеплоенерго
- Юлія Бойченко
-
•
-
13:21, 07 серпня, 2024
Нова тарифна політика «Миколаївоблтеплоенерго» передбачатиме введення постійної абонентської плати протягом всього року, а під час опалювального сезону населенню необхідно буде додатково сплатити подачу теплоносія у помешкання.
Про це у коментарі «НикВести» повідомив директор комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.
— Ми не відмовились від цієї ідеї. Це буде рішення виконкому. Тариф поки залишиться на рівні того, що був до початку повномасштабного вторгнення, але буде розділено на дві частини. Тобто те, що людина заплатила б за п'ять місяців, так вона буде платити 12 місяців. Я хочу впровадити його цього вже цього опального сезону, — сказав Микола Логвінов.
За рахунок абонплати протягом року комунальне підприємство планує доглядати та підтримувати у належному стані мережу опалення, а гроші з додаткових «осінньо-зимових» виплат підуть на оплату за газ, електроенергію та воду, необхідну для подачі тепла у житло.
На підприємстві очікують, що після впровадження двоставкового тарифу миколаївці почнуть заощаджувати тепло.
— Основна ціль цього тарифу — змотивувати людей у питанні енергоефективності, щоб вони почали економити теплоносій. Тобто це не вплине на нашу загальну економіку, але дозволить людям, якщо вони будуть впроваджувати енергоефективні засоби, менше платити за квадратний метр. Людей цікавить не тариф, а сумма платіжки, правильно? Так, так. Є ОСББ, де ціна 11 гривень за квадратний метр. Тому що люди там поставили ТП, утеплили фасад, поставили регулятори на батареях — це цікаво. Чому ми зацікавлені? Це не альтруїзм. Чим менше люди використають тепла, чим менше газу ми спалимо, тим менше ми будемо залежати від наказу НАК «Нафтогаз України», — сказав Микола Логвінов.
Він також пояснив, як саме люди можуть заощаджувати тепло під час опалювального сезону.
— Зима в нас останні два роки тепла, правильно? Але чомусь витрати теплоносія виросли на 10%. Чому? Одна з причин — це те, що будинки не готуються до опального сезону, не роблять промивки, не роблять нормально гідравліки. Це проблема. І друге — вони перестали економити. Треба ізолювати теплотрасу, яка у людей в підвалі або на криші, закривати вчасно вікно, не відкривати під'їзд, щоб не опалювати вулицю, і так далі, — додав Микола Логвінов.
Що відомо про опалювальний сезон-2024/25 у Миколаєві?
Нагадаємо, під час конференції з відновлення України в Берліні у червні 2024 року мер Миколаєва Олександр Сєнкевич доповів голові правління НАК «Нафтогаз України» Олексію Чернишову, як місто готується до старту опалювального сезону.
Сам Олексій Чернишов у коментарі «НикВести» пообіцяв контролювати, щоб цього року Миколаївська ТЕЦ була готова до опалювального сезону.
Пізніше Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що при старті опалювального сезону в 2024 році Миколаївська ТЕЦ врахує всі минулорічні помилки.
До цього повідомлялось, що у Миколаєві не встигнуть збудувати нову тепломережу по вулиці Пограничній до початку опалювального сезону 2024-2025 через відсутність коштів. Хоча директор Миколаївської ТЕЦ Дмитро Мирошниченко запевнив, що працівники встигнуть завершити ці ремонтні роботи.
Як Миколаївська ТЕЦ провалила опалювальний сезон у 2023 році
Опалювальний сезон 2023-24 у Миколаєві розпочався 14 листопада, однак Миколаївська ТЕЦ змогла забезпечити містян теплом тільки на початку грудня через чисельні аварії на тепломережах. Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вважає, що проблеми із запуском тепла в наступних роках будуть лише погіршуватись.
Після зриву опалювального сезону та заяв Миколаївської ОВА про необхідність кадрових рішень, у ТЕЦ розпочали службове розслідування, щоб знайти винних.
Станом на вечір 18 листопада 2023 року Миколаївська ТЕЦ підключила до тепла тільки половину від загальної кількості своїх споживачів у Миколаєві. При цьому, у вересні в ТЕЦ повідомляли, що на 92% готові до початку опалювального сезону.
Станом на вечір 20 листопада у Миколаєві без опалення залишалися десятки багатоквартирних будинків. У кількох районах міста тривали ремонтні роботи тепломереж. Тоді перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков повідомив, що підключати усі житлові будинки Миколаєва до тепла планують за декілька днів.
Однак на вечір 21 листопада у місті без опалення все ще залишалися більше 400 багатоквартирних будинків. В Миколаївській ТЕЦ розповіли, що затримки у подачі тепла у багатоквартирні будинки виникли через великі пориви на магістральних трубопроводах теплотрас.
30 листопада в ТЕЦ повідомили, що через аварійні роботи ще на трьох ділянках міста жителі на деякий час знову залишаться без опалення. Проте в компанії одразу повідомили про гарну новину — за прогнозом синоптиків у Миколаєві очікується покращення погодних умов.
Численні пориви мереж ТЕЦ пов'язують, зокрема, з тим, що минулого опалювального сезону підприємство використовувало солону воду з лиману, яка прискорює корозію і так застарілих труб. На противагу цьому у «Миколаївоблтеплоенерго» заливали очищену воду зі свердловин, про що «НикВести» писали у статті «Зима близько: Яким буде опалювальний сезон в Миколаєві?». Таким чином в будинках, які обслуговує комунальне облтеплоенерго, старт обох опалювальних сезонів почався без зривів та значних аварій.
Водночас в Миколаївській ТЕЦ повідомили, що під час опалювального сезону 2023/2024 заливають воду з лиману тільки в аварійних випадках. Таким чином мережі підприємства заповнені солоною водою на 8%, тоді як минулого року системи були заповнені лиманною водою на 91%.
Уже півроку Миколаївська ТЕЦ не приводить до ладу вулицю Маріупольську (Московську) (від проспекту Центрального до Чкалова, де проводили ремонтні роботи на тепломережах восени минулого року. В Миколаївський ТЕЦ кажуть, що асфальтувати розриті ділянки дороги по вулиці Маріупольській наразі немає сенсу, адже через декілька місяців там проводитимуть часткову заміну теплотраси. Ділянка мереж має бути замінена від вулиці Дунаєва до Севастопольскої. Аналогічні роботи проведуть на ділянках по вулиці Пограничній.
Нагадаємо, директор Миколаївської теплоелектроцентралі (ТЕЦ) Дмитро Мирошниченко подав декларацію про майно та доходи за 2023 рік. За рік посадовець заробив 2 мільйони 143 тисячі 897 гривень. В середньому заробітна плата посадовця склала 178 тисяч гривень на місяць (близько 4,5 тисяч доларів США).
Крім того, Миколаївський окружний адміністративний суд розгляне справу за позовом журналістки онлайн-медіа «НикВести» до Миколаївської теплоелектроцентралі (ТЕЦ), яка відмовилась надати інформацію про заробітні плати керівництва протягом 2023 року.
Останні новини про: Опалювальний сезон