Мораторій на трирічну обрізку дерев у Миколаєві: як голосували депутати
-
- Юлія Бойченко
-
•
-
14:07, 28 лютого, 2025

Депутати Миколаївської міської ради не підтримали мораторій на омолоджувальну обрізку дерев по місту. З 29 присутніх депутатів лише 18 проголосували «за».
Поіменне голосування депутатів міської ради є у розпорядженні «МикВісті».
Рішення про мораторій на омолоджувальну обрізку підтримали:
- Ганна Ременнікова, обрана від партії «Пропозиція»;
- Олександр Розумний, обраний від партії «Слуга народу»;
- Андрій Янтар, обраний від партії «Пропозиція»;
- Микола Карцев, обраний від «Партії Шарія»;
- Артем Хачатуров, обраний від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Ірина Бойченко, обрана від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Олександр Мєдвєдєв, обраний від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Максим Коваленко, обраний від партії «Пропозиція»;
- Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова;
- Сергій Щербаков, обраний від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Раміль Агабеков, обраний від партії «Слуга народу»;
- Марина Мазенко, обрана від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Зінаїда Моторна, обрана від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Юрій Степанець, обраний від партії «Слуга народу»;
- Олена Нестеренко, обрана від партії «Слуга народу»;
- Владлена Транська, обрана від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Валерій Дашевський, обраний від «Опозиційної платформи «За життя»;
- Олег Афанасьєф, обраний від «Опозиційної платформи «За життя».
Ще двоє депутатів проголосували «проти»: Євгеній Павлович (обраний від партії «Пропозиція») та Микола Капацина (обраний від партії «Слуга народу»).
А дев’ятеро «утримались»: Олена Кузьміна (обрана від партії «Слуга народу»), Артем Ільюк (обраний від «Опозиційної платформи «За життя»), Олена Шапошнікова (обрана від партії «Пропозиція»), Олександр Береза (обраний від партії «Пропозиція»), Марія Грачова (обрана від партії «Пропозиція»), Володимир Топчий (обраний від партії «Пропозиція»), Дмитро Фалько (секретар міської ради), Федір Панченко (обраний від партії «Пропозиція»), Євген Прудник (обраний від «Опозиційної платформи «За життя»).
Нагадаємо, що у серпні 2024 року Миколаєву пропонували запровадити мораторій на омолоджувальну обрізку дерев строком на 3 роки. Виключенням можуть стати випадки, узгодженні Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу.
З такою пропозицією до представників міської влади звернулась депутатка Миколаївської обласної ради від партії «Європейська солідарність» Алла Ряжських у дописі в Facebook.
Алла Ряжських нагадала, що майже рік тому на рівні області було прийнято рекомендацію перейняти досвід інших міст та створити правила кронування дерев та поводження із зеленими насадженнями. Міська влада та Департамент ЖКГ на пропозицію відгукнулись, однак фахівці «Миколаївських парків» надали перевагу продовжити «омолоджувальну» обрізку.
Обрізка дерев у Миколаєві
На початку лютого 2024 року екологи просили міську владу розробити програму правил догляду за зеленими насадженнями у Миколаєві. Зазначимо, що наразі у Миколаєві не розроблена концепція розвитку зелених зон, а інвентаризацію насаджень востаннє проводили у 2018 році.
Як відомо, наразі для висадки дерев у Миколаєві оголошують різноманітні акції. До прикладу, таким чином у парку Перемоги у жовтні 2023 року висадили молоді сосни, а у грудні — липи вздовж проспекту Центрального.
Перед цим, у березні 2022 року міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що у Миколаєві вирубуватимуть тополі, щоб облаштувати бліндажі та обігрівати людей на блокпостах. Пізніше директор департаменту ЖКГ міської ради Дмитро Бездольний уточнив, що зрубані тополі, використовували не тільки для укріплень, а й для опалення соціальних установ і лікарень.
Вже у травні 2023 року комунальне підприємство «Миколаївські парки» замовило на 5 мільйонів гривень послуги з видалення дерев, санітарної та омолоджувальної обрізки дерев, корчування пнів та висаджування дерев на території міста. Мова йшла про висадку 50 молодих кленів. Тоді мер Миколаєва Олександр Сєнкевич поцікавився у містян, чи варто закуповувати саджанці дерев та кущів.
Пізніше в КП «Парки» пояснили необхідність обрізки платанів на Соборній, яку миколаївці назвали «вандалізмом».
Скандальна обрізка дерев на Соборній в Миколаєві
Як відомо, в центрі Миколаєва вже третій день поспіль комунальне підприємство «Миколаївські парки» проводить обрізку платанів. Комунальники запевнили, що дерева не втратять своєї декоративної якості. Однак через це представники екоінспекції викликали поліцію для складення протоколу. Директор КП «Миколаївські парки» Дмитро Чучмай заявив, що обрізка дерев між Спаською та Великою Морською є частиною планових робіт, що виконуються згідно з затвердженим графіком та рішенням виконкому. 7 січня роботи громадськості та екоінспекції вдалось призупинити роботи комунальників.
Але вранці 8 січня комунальне підприємство відновило роботи з обрізки дерев. На місце події викликали співробітників поліції. Пізніше туди прибув директор КП «Миколаївські парки». У розмові він зауважив, що поліція не може забезпечити роботу комунальників і перешкоджають їм. Крім того, Чучмай пояснив, що дерева на вулиці Соборній обрізають за зверненням місцевих жителів.
За підрахунками екологів, сума завданих збитків становить 65 тисяч гривень.
Однак миколаївські екологи щодо цієї ситуації притримуються кардинально іншої точки зору. Наприклад, екологиня Діана Крисінська каже про грубе порушення екологічних норм. Вона стверджує, що КП обрізає здорові гілки платанів, яким більше 30 років без дозволу.
9 січня під дописом «МикВісті» в соцмережах ексвіцемер Миколаєва Таміла Бугаєнко написала, що намагалася переконати працівників «Миколаївських парків» припинити обрізку платанів на Соборній, що є це знущання над деревами.
Щодо ситуації із скандальною обрізкою платанів на вулиці Соборній 9 січня зібралась екологічна комісія Миколаївської обласної ради. Проте, представники Миколаївської міської ради та комунального підприємства «Миколаївські парки» проігнорували це засідання.
Доцентка кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка Інна Тимченко вважає, формувальна обрізка, яку проводять на деревах, може призвести до їх поступової загибелі. Через це також погіршиться якість повітря, яким дихають мешканці.
У суботу, 11 січня, в Миколаєві пройшла акція протесту проти обрізки дерев на пішохідній вулиці Соборній. Присутні підписали документ-звернення до міського голови Олександра Сєнкевича та депутатського корпусу, з яким на сесії планує виступити Андрій Янтар. Звернення також планують передати і до Міністерства екології та інших відповідальних структур із проханням провести оцінку збитків, завданих довкіллю діями комунального підприємства «Миколаївські парки».
Останні новини про: Миколаївська міська рада